Po naszych publikacjach

Sprawy poruszane lub zgłaszane nam przez czytelników, opisywane później na naszym portalu, znajdują swój finał. Oto przykłady.

O wystającym krawężniku wokół drzewa, który zwężał światło chodnika, podobnie jak parkujące tam auta, pisaliśmy we wrześniu 2021 roku, w tekście „Za wąski chodnik”. Przypomnijmy: na wysokości ul. Białowieskiej 44-46, wystający krawężnik wokół drzewa zwężał światło chodnika, a parkujące auta również go zajmowały. Wystający krawężnik utrudniał wówczas poruszanie się. Po przekazaniu tej informacji do SMLW „Popowice”, problem został usunięty.

O znaku drogowym umieszczonym za nisko, pisaliśmy w tekście „Uważaj na znak” w październiku 2021 roku. Przypomnijmy: na ulicy Jeleniej mieszkańcy , wychodzący z bramy nr 20, mogli po prostu zawadzić głową o znak. Rezultat takiej kolizji by łatwy do przewidzenia. Tutaj również SMLW „Popowice” zareagowała, przedłużając metalową rurę. Dzięki temu możliwe było zawieszenie znaków wyżej tak, aby nie kolidowały z ruchem pieszym.

Raz jeszcze dziękujemy naszym czytelnikom za tego typu sygnały. Są one wyrazem troski o ich najbliższe otoczenie. Takie inicjatywy, o których niejednokrotnie piszemy, znakomicie przyczyniają się do zmian na terenie osiedla. Te zmiany mają powodować, aby żyło się lepiej. Liczymy więc na Państwa sygnały, dziękując za dotychczasowe.

tom