Za wąski chodnik

Mieszkańcom Popowic leży na sercu wygląd i funkcjonalność osiedla. Świadczą o tym sygnały, przesyłane nam w celu poruszenia różnych problemów.

• Często na pozór drobne sprawy, jak np. wąski chodnik, utrudniają codzienne
życie.
• Taki właśnie problem zgłosił nam jeden z czytelników naszego portalu,
a także zaproponował zarazem jego rozwiązanie.

Otóż na wysokości ul. Białowieskiej 44-46, wystający krawężnik wokół drzewa zwęża światło chodnika (na zdjęciu). Dodatkowo, parkujące auta również zajmowały i tak już ograniczony chodnik. Wystający krawężnik utrudnia nieco poruszanie się: „Dziwię się, że do tej pory nikt sobie zębów nie wybił przez te krawężniki, zwłaszcza w nocy”.

Nasz czytelnik zaproponował dwa rozwiązania tego problemu: „Pierwszy – sprawdzić jak głęboko są położone korzenie tego drzewa i w miejsce obecnych krawężników wstawić plastikowe kraty, zasypując je ziemią. Drugi to dostawić jeszcze jeden słupek naprzeciw wysuniętego krawężnika. Zapobiegałoby to ustawianiu samochodów, wystających w przestrzeń chodnika.

Z informacji, jaką uzyskaliśmy wcześniej w SMLW „Popowice”, możliwe było zastosowanie tego drugiego rozwiązania. Tak też stało się w rzeczywistości: słupek już stoi. W ten sposób samochody parkujące w tym miejscu, nie będą zwężać przejścia. Tym samym problem wąskiego chodnika, został chociaż częściowo złagodzony.

tom

One thought on “Za wąski chodnik

  1. SM. Popowice to specjaliści na miarę światową w stawianiu słupków. Niestety tylko na rtm się znają.

Comments are closed.