Kiosk pozostaje

Prace, prowadzone przy budowie linii tramwajowej na Popowicach przebiegają tuż obok kiosku, z którego chętnie korzystają mieszkańcy. Zaniepokoił ich dalszy jego los.

• To kolejny temat zgłoszony nam przez mieszkańców Popowic. Żywo interesuje ich los tego miejsca.
• Uspokajamy mieszkańców – kiosk pozostanie na swoim miejscu.

Na wysokości Popowickiej 28 stoi kiosk z prasą, który jest chętnie odwiedzany przez mieszkańców. Ponieważ front prac przy przebudowie ulicy Popowickiej ciągle poszerza się, mieszkańcy pobliskich i dalszych budynków mieli obawy czy kiosk nie zostanie zlikwidowany. Odwiedziny tego miejsce są dla wielu mieszkańców stałym punktem programu dnia: „Kupuję od wielu lat prasę i nie wyobrażam sobie życia bez naszego kiosku”, „ Tutaj zawsze mogę kupić moje ulubione gazety i trudno byłoby mi chodzić gdzieś dalej”.

Wszyscy moi rozmówcy podkreślają życzliwość, uśmiech i dobrą radę pani Kasi, pracującej w kiosku: „ Zawsze wyjaśni, wytłumaczy i robi to z uśmiechem”, „Cierpliwie czeka, aż wydostanę pieniądze z portmonetki i zapłacę”. Stąd zainteresowanie mieszkańców i pytania do pani Kasi , co dalej z kioskiem.

Z informacji, jakiej udzielił nam rzecznik prasowy Wrocławskich Inwestycji, Krzysztof Świercz wynika, że mieszkańcy mogą być spokojni o los kiosku: ”Kiosk nie jest zagrożony’ – taką przekazał nam informację. Zatem możliwe będzie w dalszym ciągu dokonywanie swoich zakupów w kiosku przy Popowickiej 28.

tom