Przejścia odnowione

Przejścia odnowione

W ramach prac remontowych w SM Popowice, prowadzona jest wymiana nawierzchni dróg, chodników i miejsc postojowych przy nieruchomościach. Obejmuje ona także przejścia bramowe w budynkach spółdzielni.

     Ostatnio prace takie prowadzono przy Popowickiej i Jeleniej. Wymiana nawierzchni asfaltowej na polbruk, poprawiła walory użytkowe i estetyczne tych przejść. Ich stara nawierzchnia była mocno zużyta i uzupełnianie jej, nie dawało pożądanych rezultatów. Dodatkowo parkujące tam samochody, pogorszyły jej stan Dlatego też, w ramach planowych prac remontowych, wykonano nową nawierzchnię. Prezentuje się ona znacznie lepiej, zwiększy się też jej trwałość. Z informacji uzyskanych w SM Popowice, wynika, że prace te prowadzone będą tak, aby powstało wygodne dojście z głębi osiedla, z ulic Niedźwiedziej, Białowieskiej i Jeleniej do Popowickiej. Sporo mieszkańców uczęszcza tą drogą do Popowickiej na przystanki autobusowe.

     Dzięki takim pracom poprawi się estetyka, ale też i funkcjonalność ciągów pieszych na całym osiedlu. Ma to duże znaczenie, zwłaszcza w czasie jesiennych i zimowych warunków pogodowych. Wówczas mieszkańcy Popowic, z pewnością docenią nowa nawierzchnię.

tom