Chodnik coraz bliżej

Coraz bliżej jest do realizacji chodnika na ulicy Niedźwiedziej. Mieszkańcy Popowic i okolicznych osiedli odetchną wreszcie z ulgą, bo teraz stan tego chodnika przypomina raczej tor przeszkód.

● Ta sprawa pojawiła się już w 2018 roku na naszym portalu. Trwały wówczas starania o umieszczenie tego zadania w pracach ZDiUM.
● Jest szansa na rozpoczęcie i ukończenie prac w tym roku. Teraz trwają procedury przetargowe, bowiem do przetargu zgłosiło się osiem firm.

O tej sprawie pisaliśmy na naszym portalu w 2018 roku, w tekście „Chodnik jak nowy „. Przypomnijmy: dzięki wspólnym staraniom radnych Jednostki Pomocniczej Rady Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn. i Zarządu SMLW Popowice, możliwe było umieszczenie tego zadania w ramach tzw. Projektu PIRO, w planie remontów Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Objęto nimi dwa wschodnie odcinki chodnika – pierwszy między ul. Żubrzą a ul. Jelenią oraz drugi między ul. Jelenią a ul. Popowicką. Zadanie nosi nazwę „Przebudowa ul. Niedźwiedziej we Wrocławiu na odcinku od ul. Legnickiej do ul. Popowickiej w zakresie przełożenia chodnika i wyznaczenia miejsc postojowych”.

Aktualnie w Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta, trwa sprawdzanie ofert, które wpłynęły na przetarg. Wykonawca będzie miał 4 miesiące na wykonanie zadania. Będzie to chodnik z płytek betonowych o długości 380 metrów od ul. Żubrzej do Popowickiej. Przy przejściach dla pieszych będą tzw. płytki STOP. Mają one celowo nierówną strukturę warstwy wierzchniej. Tym samym ułatwiają orientację osobom niewidomym i niedowidzącym. Okrągłe wypustki STOP, służą do informowania osoby niewidomej lub niedowidzącej, że zbliża się do jezdni lub torowiska. W ramach tego zadania, będzie uporządkowane parkowanie przez wyznaczenie miejsc postojowych prostopadłych lub równoległych do krawędzi drogi.

Wspólne starania, popowickich radnych z Jednostki Pomocniczej Rady Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn. i Zarządu SMLW Popowice, doprowadzą więc do zakończenia tego zadania, a mieszkańcy będą mogli poruszać się bezpiecznie nowym chodnikiem.

tom

One thought on “Chodnik coraz bliżej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *