Chodnik coraz bliżej

Coraz bliżej jest do realizacji chodnika na ulicy Niedźwiedziej. Mieszkańcy Popowic i okolicznych osiedli odetchną wreszcie z ulgą, bo teraz stan tego chodnika przypomina raczej tor przeszkód.

● Ta sprawa pojawiła się już w 2018 roku na naszym portalu. Trwały wówczas starania o umieszczenie tego zadania w pracach ZDiUM.
● Jest szansa na rozpoczęcie i ukończenie prac w tym roku. Teraz trwają procedury przetargowe, bowiem do przetargu zgłosiło się osiem firm.

O tej sprawie pisaliśmy na naszym portalu w 2018 roku, w tekście „Chodnik jak nowy „. Przypomnijmy: dzięki wspólnym staraniom radnych Jednostki Pomocniczej Rady Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn. i Zarządu SMLW Popowice, możliwe było umieszczenie tego zadania w ramach tzw. Projektu PIRO, w planie remontów Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Objęto nimi dwa wschodnie odcinki chodnika – pierwszy między ul. Żubrzą a ul. Jelenią oraz drugi między ul. Jelenią a ul. Popowicką. Zadanie nosi nazwę „Przebudowa ul. Niedźwiedziej we Wrocławiu na odcinku od ul. Legnickiej do ul. Popowickiej w zakresie przełożenia chodnika i wyznaczenia miejsc postojowych”.

Aktualnie w Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta, trwa sprawdzanie ofert, które wpłynęły na przetarg. Wykonawca będzie miał 4 miesiące na wykonanie zadania. Będzie to chodnik z płytek betonowych o długości 380 metrów od ul. Żubrzej do Popowickiej. Przy przejściach dla pieszych będą tzw. płytki STOP. Mają one celowo nierówną strukturę warstwy wierzchniej. Tym samym ułatwiają orientację osobom niewidomym i niedowidzącym. Okrągłe wypustki STOP, służą do informowania osoby niewidomej lub niedowidzącej, że zbliża się do jezdni lub torowiska. W ramach tego zadania, będzie uporządkowane parkowanie przez wyznaczenie miejsc postojowych prostopadłych lub równoległych do krawędzi drogi.

Wspólne starania, popowickich radnych z Jednostki Pomocniczej Rady Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn. i Zarządu SMLW Popowice, doprowadzą więc do zakończenia tego zadania, a mieszkańcy będą mogli poruszać się bezpiecznie nowym chodnikiem.

tom

One thought on “Chodnik coraz bliżej

  1. A mieszkańcy ul. Niedźwiedziej (nr nieparzyste) stracą kilkanaście miejsc parkingowych. Coś za coś.

Comments are closed.