W sprawie remontu

W przedszkolu nr 104 na Misiowej Polanie, odbędzie się kolejny etap remontu. Jest to rezultat starań dyrekcji, Rady Rodziców – obecnej i poprzednich, a także wsparcia ich przez osiedlowe organizacje.

• Prace obejmą budynek B, z którego korzystają dzieci starsze, strefę wejścia do budynku A oraz chodniki przed obydwoma budynkami.
• Dyrekcja przedszkola chciałaby wykorzystać w przyszłości byłe mieszkania służbowe.
• Sporym wyzwaniem będzie wyłączenie budynku B na okres ponad 3 miesięcy.

Planowane prace remontowe będą dotyczyły budynku B, bo budynek A został już w większości wyremontowany w 2017 r. Jeżeli chodzi o remont dachów na obu budynkach, wykonana zostanie niezbędna dokumentacja techniczna i projektowa. Jest on przewidziany na kolejne lata, bo niestety, w najbliższych latach nie są planowane remonty elewacji żadnych szkół i przedszkoli we Wrocławiu. Uwzględniane są jedynie sytuacje, gdy ich stan zagraża zdrowiu i życiu użytkowników.

W planach remontowych – zdaniem dyrekcji i Rady Rodziców –  mogłyby znaleźć  się prace, związane z byłymi mieszkaniami służbowymi, znajdującymi się w obu budynkach. Chodzi o wykorzystanie tych pomieszczeń do prowadzenia zajęć. W tym celu konieczne  będzie połączenie ich z pozostałą częścią budynków. Obecnie bowiem dojście do tych mieszkań możliwe jest wyłącznie od zewnątrz. Ze względu na niewystarczające środki, nie było możliwe ujęcie – w obecnym remoncie – szatni i sanitariatów dla personelu, z których korzystają także rodzice.

Nie lada wyzwaniem dla dyrekcji przedszkola, będzie zaplanowanie organizacji pracy,  przy całkowitym wyłączeniu z użytkowania budynku B na okres ponad 3 miesięcy. Stawką jest tu bezpieczna nauka i zabawa, a także realizacja podstawy programowej. Dotyczy to zwłaszcza przedszkolaków, którzy od września rozpoczną szkołę. Dyrekcja ma tu pełne wsparcie Rady Rodziców, której przewodniczący Tomasz Zakrzewski  udostępnił nam te informacje.

Oto stanowisko Rady Rodziców: „ Czekamy na pozytywne rozstrzygnięcie powtórzonego przetargu. W pierwszym obie złożone oferty znacznie przekraczały środki zaplanowane na ten cel przez miasto. Jeśli sytuacja się powtórzy, miasto albo poszuka dodatkowych pieniędzy, albo okroi część prac i ponowi przetarg. Mamy nadzieję, że obecny stan epidemiczny nie wpłynie negatywnie na realizację tych planów”. Będziemy śledzić postęp prac remontowych i relacjonować naszym czytelnikom ich przebieg. Najważniejsze, że wreszcie te prace nabiorą rozmachu, bowiem był już na nie czas najwyższy.

Z ostatniej chwili: został rozstrzygnięty przetarg na remont przedszkola i wybrany oferent. Pozostaje zatem czekać na oficjalne zakończenie procedury przetargowej.

tom

 

One thought on “W sprawie remontu

  1. Szkoda, że portal nie zauważa mojego zaangażowania w tą sprawę i wspierania tego remontu w Wydziale Edukacji UM Wrocławia.
    Serdecznie pozdrawiam Dariusz Piwoński Radny Rady Miejskiej Wrocławia

Comments are closed.