Najwspanialsza data

Popowiccy seniorzy obchodzili Dzień Matki w siedzibie Koła nr 2 PZERiI na ul. Starogranicznej. Tym razem obchody miały bardziej kameralny charakter.

27 maja br. w siedzibie Koła nr 2 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów na Popowicach, spotkali się seniorzy z okazji minionego Dnia Matki. Na początku przewodniczący Koła nr2 PZERiI, Leszek Zakosztowicz, złożył serdeczne życzenia wszystkim mamom. „To najwspanialsza ze wszystkich dat” – powiedział m.in. w swoim krótkim wystąpieniu.

Wśród przybyłych gości zauważyliśmy popowickich samorządowców z Rady Zespołu Nieruchomości nr 2 w SMLW „Popowice”: Halinę Czapnik i Bogusława Derbina. Chyba nieco przedwcześnie pochwaliliśmy Radę Nadzorczą, której przedstawiciele dopisali na poprzednim spotkaniu (opisanym przez nas w tekście „Kobiety, wiosna i śpiew”). Tym razem nie zauważyliśmy żadnego z nich.

Na spotkaniu tym obecna była honorowa przewodnicząca Koła nr 2 PZERII, Zofia Adamiec (na zdjęciu poniżej). Było to swojego rodzaju wydarzenie zważywszy, iż niedawno skończyła ona 100 lat! Jest nadal w dobrej formie, a Koło nr 2 PZERiI czyni przygotowania do urodzinowej fety.

Tym razem nie było występu kabaretu „Mimoza”, natomiast przybyli goście mogli swobodnie porozmawiać, w nieco spokojniejszej atmosferze. Co prawda, stoły były skromnie zastawione, ale organy samorządowe będą miały jeszcze pole do popisu – możliwość wyasygnowania funduszy dla seniorów. Dotychczas przydzielona kwota 1500 zł na cały rok, wydaje się więcej, niż skromna.

Spotkania Koła nr 2 PZERI na Popowicach odbywają się teraz w warunkach, które trudno porównać z poprzednią siedzibą. Jest przestrzeń dla występów „firmowego” kabaretu „Mimoza”, wspólnych śpiewów i obchodów rocznic i świąt. Po prostu seniorzy mają miejsce, w którym czas płynie im wolniej.. Mają swoje miejsce.

tom

One thought on “Najwspanialsza data

  1. To chwalcie jak juz – jeśli – coś zrobią ci nowi, młodzi i nadal nie działajacy poborcy naszych pieniędzy z rady nadzorczej! Wiecej artykułów o realnych działaniach niż deklaracjach bez pokrycia! A, fakt, nie ma o czym pisac! Ta ich pseudo dzialanosc to zenada!

Comments are closed.