Oświetlenie (coraz) lepsze

W ramach modernizacji oświetlenia części wspólnych – w tym wypadku klatek schodowych – w budynkach SMLW „Popowice” pojawiły się nowe lampy. Poprawiła się tym samym jakość i niezawodność tego oświetlenia.

Zastosowanie oświetlenia ledowego części wspólnych –  klatek schodowych – przyniesie oszczędności energii elektrycznej. Otóż w planie remontowym na 2023 rok, wyszczególnione było zadanie o nazwie „Modernizacja systemu oświetlenia części wspólnych”. Najpierw przed przetargiem przeznaczono do wymiany 400 lamp, ale po osiągnięciu w przetargu niższej ceny, rozszerzono to zadanie do 600 lamp.

Rada Nadzorcza SMLW „Popowice” podjęła stosowna uchwałę, w której wyraziła z zgodę na zwiększenie zakresu rzeczowego zadania „Modernizacja systemu oświetlenia części wspólnych” zawartego w planach funduszu remontowego Rady Zespołu Nieruchomości Nr 1 i 2 na 2023 rok. Zaakceptowała też wykonania zadania do końca pierwszego półrocza 2024 roku.

Są to lampy ledowe nowszej generacji. Mają one czujniki z możliwością regulowania przy pomocy pilota. Ułatwi to w przyszłości pracę konserwatorom spółdzielni. Warto dodać, że lampy objęte są 40- miesięczną gwarancją. Pierwsze opinie mieszkańców są pochlebne: „Teraz na klatce jest jasno, jak w dzień”. „Może wreszcie nie będą tak często zużywały się żarówki”.
Ponadto ten typ oświetlenia przyniesie wymierne oszczędności energii elektrycznej.

tom