(Nie) naprawione latarnie

Budowa linii tramwajowej na Popowice, oprócz niezaprzeczalnych korzyści przynosi również problemy mieszkańcom osiedla. Oto jeden z takich przykładów.

Mieszkańcy budynku przy ul. Popowickiej 49-61 należącym do SMLW „Popowice” sygnalizowali nam ten problem: wzdłuż ich budynku świeciły cztery latarnie. W związku z prowadzonymi pracami przy budowie linii tramwajowej – świeciła już tylko jedna.

Z pytaniem o przyczynę, zwróciliśmy się do Krzysztofa Świercza rzecznika prasowego Wrocławskich Inwestycji. Jest to miejska spółka nadzorującej powstawanie trasy tramwajowej przez Popowice. Ten z kolei, skierował on nas do osoby nadzorującej sprawy elektryczno-energetyczne we Wrocławskich Inwestycjach. Przekazaliśmy te informacje Działowi Technicznemu SMLW „Popowice” , który skierował zgłoszenie tej sprawy do WI.

W rezultacie ożywionej korespondencji Działu Technicznego SMLW „Popowice”, prowadzonej z Wrocławskim Inwestycjami okazało się, że w trakcie budowy linii tramwajowej został przecięty kabel zasilający. Po tej interwencji zaczęły świecić trzy latarnie. Połowiczne szczęście nie trwało zbyt długo, bo wkrótce znowu pozostała tylko jedna sprawna. Mieszkańcy tego budynku chcą czuć się bardziej bezpiecznie i oczekują na pełną iluminację wszystkich zainstalowanych latarni. O finale sprawy poinformujemy czytelników na naszym portalu.

tom