Schody jak nowe

W jednym z budynków SMLW „Popowice” schody wejściowe na poziom parteru zostały wymienione na nowe. Tym samym naprawiono niegdysiejszą niedoróbę budowlanych.

Na klatce schodowej przy ul. Popowickiej 55 zostały wykonane nowe schody wejściowe na poziom parteru. Wywołało to zrozumiałe zdziwienie i zaskoczenie mieszkańców, bowiem zmagali się oni od dawna z fuszerką budowlańców. Polegała ona na tym, iż ostatni piąty schodek był nieco…wyższy! Budowlańcy używali gotowych elementów, które – jak się okazało – nie były dokładnie sporządzone, a mimo to użyte do montażu w czasie realizacji budynku.

Mieszkańcom doskwierała ta uciążliwość, aż wreszcie jedna z mieszkanek przesłała 29 sierpnia ub. roku do Zarządu SMLW „Popowice” pismo, w imieniu mieszkańców budynku przy ul. Popowickiej 49-61. Zadała w nim pytanie: kiedy rozpocznie się montaż nowych schodów na parter w bramach ul. Popowickiej 49-61 ?

Usterka ta została wreszcie usunięta, ku zadowoleniu mieszkańców tej klatki schodowej. A co z innymi ? Z informacji, jakie uzyskaliśmy w SMLW „Popowice”, w tym roku przewidywane są takie prace, jeszcze w dwóch klatkach. Obecnie są one na etapie planowania wykonawstwa. Tym samym usunięta zostanie uciążliwość, która od wielu lat uprzykrzała życie mieszkańcom budynku.

tom