Więcej wody

Przy rynnach niektórych budynków SMLW „Popowice”, będą instalowane zbiorniki na wodę deszczową. Jej odprowadzaniu będą służyły także tzw. ogrody deszczowe.

Przygotowane są już lokalizacje na posadowienie zbiorników na wodę deszczową. Będą one posadowione tuż przy rynnach. Spółdzielnia- jak się dowiedzieliśmy – uzyskała na ten cel dofinansowanie od Gminy Wrocław, w ramach działalności proekologicznej. Dzięki rurze spustowej i przelewowi, woda będzie spływała do tych plastikowych zbiorników. Będą one obudowane deskami, a ustawione wokół nich rośliny podniosą ich estetykę. Woda z tych zbiorników, będzie wykorzystywana do podlewania trawników w okresie suszy.

Podobnie ekologiczny cel przyświecał organizacji ogrodów deszczowych na terenie SM „Popowice”, zorganizowanych przy ul. Białowieskiej 30 i przy ul. Wejherowskiej. Obejmują one wysypany żwir i tzw. studnie chłonne, gromadzące wodę, a także nasadzenia, poprawiające ich estetykę. Te działania mają przede wszystkim oszczędzanie wody czyli gromadzenie jej, aby mogła być ponownie użyta. Zyska na tym z pewnością i zieleń i otoczenie.

tom