Nowe pochwyty

Zabezpieczenie montowane w drzwiach budynków SMLW „Popowice”, ma utrudnić dostanie się na klatkę schodową przez osoby nieuprawnione.

Na części nieruchomości, w drzwiach wejściowych do budynków SMLW „Popowice” pojawiły się nowe pochwyty. Montowane są wraz z osłoną, czyli płatem blachy, który ma za zadanie utrudnić dostanie się do zamka drzwi i otwarcie go. Jak dowiedzieliśmy się w spółdzielni, rozwiązanie to sprawdza się, dlatego sukcesywnie osłony te będą montowane na budynkach spółdzielni.

Rozwiązanie to wprowadzono z uwagi na – sygnalizowane przez mieszkańców – próby używania rozmaitych narzędzi do otwierania zamka. Niejednokrotnie wiązało się to z jego uszkodzeniem i koniecznością naprawy. Pociągało to za sobą, rzecz jasna, koszty.

Obecny sposób zabezpieczenia drzwi wejściowych, zapewne zniechęci amatorów cudzego mienia. Przy okazji drzwi zyskały nowe, estetyczne pochwyty, w miejsce dotychczasowych, często mocno wysłużonych. Nic jednak nie zastąpi uwagi i troski samych mieszkańców, którzy – tak jak dotychczas – sygnalizują wszelkie nieprawidłowości.

tom