Nowa baza

Z uwagi na spodziewaną sprzedaż działki przy ulicy Starogranicznej, konieczne jest znalezienie nowej lokalizacji dla bazy konserwatorów SMLW „Popowice”.

Jak dotąd baza ta mieści się w pomieszczeniach, położonych wzdłuż ulicy Starogranicznej 32 (na zdjęciu). Obejmuje ona zarówno pomieszczenia warsztatów, jak i plac składowy z placem manewrowym. Zmiana lokalizacji bazy musi być płynna, bowiem nie sposób przerwać prace na terenie osiedla, jak i obsługę mieszkańców.

Najbardziej prawdopodobnym miejscem pod przyszłą bazę jest nieruchomość położona przy ul. Starogranicznej 28. Oczywiście konieczne będą prace adaptacyjne, mające na celu przystosowanie jej do nowej funkcji.

W tej sytuacji – jak usłyszeliśmy w SMLW „Popowice” – konieczne będzie przeprowadzenie postępowania przetargowego na projekt wraz z kosztorysem inwestorskim na przystosowanie pomieszczeń dla potrzeb nowej bazy. Następnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu na wykonanie prac budowlanych.

Docelowo spółdzielnia planuje przekazanie zadań konserwatorów firmie zewnętrznej, ale do czasu takiego rozwiązania baza konserwatorów musi funkcjonować.

tom