Powitanie wiosny

Popowickie Koło nr 2 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, czyli potocznie Klub Seniora, powitał wiosnę na uroczystym spotkaniu.

W siedzibie Klubu Seniora przy ul. Starogranicznej, 9 kwietnia br. znów rozbrzmiewała muzyka i śpiew. Tak seniorzy witali wiosnę na uroczystym spotkaniu – nareszcie na żywo! Na spotkaniu obecne były: Danuta Czarnecka, wiceprzewodnicząca Zarządu Okręgu PZERiI oraz Eleonora Muchalska, przewodnicząca Zarządu Rejonu Wrocław Fabryczna PZERiI (na zdjęciu poniżej). Przekazały one seniorom świąteczne życzenia od władz Związku. Organy samorządowe SMLW „Popowice” reprezentował tylko Józef Bidziński z Rady Zespołu Nieruchomości nr 2.

Nowy przewodniczący Koła nr 2 Leszek Zakosztowicz, powitał przybyłych na spotkanie po czym głos zabrała…Mimoza. To nie żadna ksywka ani pseudonim, tylko kabaret Klubu Seniora. Tym razem wystąpił w odmienionym składzie i repertuarze! Andrzej Wystygło, fachowo i z werwą prowadził występ kabaretu, który zaprezentował nowy repertuar z profesjonalnym podkładem muzycznym.

Występ „Mimoza” rozpoczęła od znanej i lubianej piosenki „My Wrocławianie” Jej fragment nasi czytelnicy mogą posłuchać na naszym profilu na FB (https://www.facebook.com/Osiedle-Popowice-Wrocław) . „Mimoza” wykonała także m.in. „Deszcz jesienny deszcz”, „Polskie kwiaty”, „Wrocławskie gwiazdy”, „Używaj dziewczyno póki czas”. Przybyłych rozbawiły wesołe monologi – Wiesia przedstawiła „Niczyją”, Marian –„Odpocznę sobie”, a Józik – prześmieszne „Polskie toasty””.

Bardzo udany był występ nowej „Mimozy”, dzięki widocznej pracy Andrzeja Wystygły nad muzyką i tekstami. Oznacza to nowy etap w działalności tego kabaretu. Będziemy informować o jego działaniach i sukcesach. Z rozmów z naszymi czytelnikami wiemy, że takie informacje nie nudzą się i są z zadowoleniem prze nich przyjmowane. Tak jak śpiew „Mimozy” na powitanie wiosny.

tom