Będą kolorowe

Dzięki projektowi zgłoszonemu do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2022, szkoły na Popowicach mogą zyskać nowe elewacje i kolorystykę.

Projekt nr 44 o nazwie „Kolorowe szkoły SP 3 i SP 5” został zgłoszony do WBO 2022 przez Sławomira Ślepaka, mieszkańca Popowic. Jest to projekt w kategorii ponadosiedlowy z budżetem do 3 000 000 zł. Ten projekt uwzględnia przeprowadzenie pełnej termomodernizacji (docieplenia) Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 5 ,łącznie z wewnętrznymi ścianami nad patio, blokiem sportowym oraz ich łącznikiem z częścią dydaktyczną. Obejmuje też pomalowanie docieplonych ścian, w kolorystyce według uznania władz placówki oraz wymianę parapetów, orynnowania budynków na odnowionych ścianach obu placówek.

W uzasadnieniu projektu czytamy: ” Docieplenie ścian zewnętrznych oraz wewnętrznych nad patio będzie pełnym uzupełnieniem termomodernizacji, gdyż placówki mają wymienione okna na tzw. „plastiki”. Nowe parapety oraz rynny przyczynią się do zabezpieczenia nowej elewacji”. Władzy każdej ze szkół wskażą, które ściany w pierwszej kolejności mają zostać odnowione, a także wybiorą kolorystykę elewacji.

W projekcie wymieniony jest etap 1, gdyż w przypadku gdy nie wystarczy funduszy na odnowienie całościowe obu placówek możliwe jest kontynuowanie projektu w latach następnych. Każda z placówek otrzyma po 50% kwoty projektu. Beneficjentami projektu są uczniowie obu szkół podstawowych, kadra nauczycielska oraz mieszkańcy osiedla Popowice.

Lider projektu Sławomir Ślepak ma nadzieję, że mieszkańcy Popowic i ich najbliżsi zmobilizują się w głosowaniu i projekt ten zostanie zakwalifikowany do realizacji. Przypomnijmy, że glosowanie na projekty WBO 2022 odbędzie się od 23 września do 10 października br.

tom