Wielkie sprzątanie

Wielkie sprzątanie

Kolejna edycja PopKurzacza, organizowanego przez inicjatywę sąsiedzką Moje Popo, przeszła do historii.

     Tym razem uczestnikom PopKurzacza 2018, w minioną sobotę 22 września, dopisała pogoda i dopisały humory. Sprzątanie zaczęło się od parku wokół Orbity. Panował tam, o dziwo, względny porządek. Prawdziwe sprzątanie zaczęło się na wale, tuż przy Moście Milenijnym. Tam dopiero okazało się, co wyrzucają odwiedzający to miejsce. Butelki pod napojach, także alkoholowych, po wodzie mineralnej, fragmenty garderoby, nawet buty, szalik, stare tablice informacyjne – można było wybierać. W tej okolicy nie ma koszy na śmieci, więc wszystko jest wyrzucane jak popadnie.

     W PopKurzaczu wzięły także udział dzieci, a to oznacza ekologiczną edukację już od małego. Dzięki udziałowi w takich akcjach, wyrosną nam świadomi, ekologicznie nastawieni obywatele naszego miasta. To jeszcze jeden, wcale nie uboczny aspekt takiego wydarzenia. Poza tym, nic tak nie łączy, jak wspólna praca i wspólny wypoczynek po niej.

     Po zakończeniu sprzątania uczestnicy udali się na plażę Hot Spot, przy Moście Milenijnym.Tam, dzięki hojności tego sponsora, mieli wspaniałą ucztę w postaci własnoręcznie  pieczonych  na ognisku kiełbasek z chlebem i przyprawami. Kolejny sponsor czyli Fortum, ufundowało rękawice do sprzątania – bardzo przydatne! Natomiast Ekosystem zapewnił   worki na śmieci i rękawiczki.

     Pozostaje mieć nadzieję, że PopKurzacz będzie zataczał coraz szersze kręgi i coraz więcej mieszkańców będzie brało w nim udział. Tego szczerze organizatorom życzymy!

tom