Udane spotkanie

Udane spotkanie

Spotkanie „Otwarte Popowice”, zorganizowane z ramach unijnego projektu Laboratorium Popowice, zgromadziło mieszkańców dążących do poprawy warunków życia na tym osiedlu.

     Mieszkańcy Popowic spotkali się 28 września w sali św. Eugeniusza, mieszczącej się w bryle kościoła NMP Królowej Pokoju na Popowicach. Było ono pierwszym, które rozpoczyna serię spotkań i warsztatów, zaplanowanych przez zespól projektowy. Po zajęciu miejsc przez przybyłych gości Wojciech Zawisz z Fundacji DO wyjaśnił zasady spotkania. Polegały one na tym, że każdy mógł zgłosić konkretną sprawę, zapisać ją na kartce. Następnie miały być one umieszczane na planszy z konkretnymi obszarami tematycznymi. Tak też się stało i zaczęły zgłaszać się osoby, proponujące konkretne sprawy. Dotyczyły one warunków życia, stosunków sąsiedzkich, wypoczynku i kulturalnej rozrywki, zagospodarowania przestrzeni międzyblokowych, integracji międzypokoleniowej, wykorzystania budynków szkół. Uczestnicy Spotkania sami podzielili się na mniejsze grupy, w których dyskutowali na wspomniane tematy.

     W czasie przerwy uczestnikom zaserwowano smaczny, wegetariański posiłek. Po przerwie miało miejsce podsumowanie spotkania. Każdy z obecnych mógł przedstawić swoje oczekiwania.

     Czy Spotkanie „Otwarte Popowice” spełniło swoją rolę? Na pewno dało wiedzę o potrzebach wyrażanych przez uczestników. Nakreśliło też kierunek zmian, których chcą mieszkańcy. Potwierdziło zarazem potrzebę spotykania się i prowadzenia dialogu w otwartej formule.

tom