Więcej zieleni i głosów

Więcej zieleni i głosów

Sadzeniu drzewek na Popowicach oraz głosowaniu na popowickie projekty Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2018, poświęcona była akcja Popozieleniec. Zorganizowały ją grupy Moje Popo i Popowice online.

     Popozieleniec 2018, czyli mini festyn, zorganizowany 15 września br. cieszył się dużym powodzeniem. Dopisała pogoda, dopisali sponsorzy, ale przede wszystkim dopisali mieszkańcy, niejednokrotnie z całym rodzinami. Założeniem tegorocznego Popozieleńca było posadzenie drzewek na terenie osiedla, ale też głosowanie na popowickie projekty WBO 2018. Oba cele zostały w pełni zrealizowane.

     Sadzenie drzewek było skonsultowane z Zarządem Zieleni Miejskiej. Większość sadzonek pozyskali mieszkańcy Popowic, część sadzonek na skwer przy ulicy Wejherowskiej, dostarczyła firma Brico Marche, która zapewniła tez rękawice, wiaderka i ziemię. Natomiast SM Popowice przywiozła korę do nasadzeń, a Wrocławskie Stowarzyszenie Wychowawców zapewniło automat do waty, namioty i pomagało na miejscu. Lokalny biznes przygotował talony na nagrody oraz zapewnił posiłki, m.in. pizzę. Przedszkole Na Misiowej Polanie użyczyło stoliki i krzesła, a Neuromed zapewnił prąd. Organizatorzy dziękują także Rodzinnym Ogrodom Działkowym Polana Popowicka, które udostępniły wózek i mnóstwo narzędzi. Jak widać łańcuch ludzi dobrej woli jest długi.

     Na terenie koło górki, obok boiska przy ulicy Rysiej, usytuowane było stanowisko do głosowania. W pobliżu znajdowały się także miejsca, gdzie dzieci pod okiem Katarzyny przeprowadzały doświadczenia. Daniel, Magda i Michał opiekowali się grającymi w boule, a także próbującymi strzelania z łuku. Sylwia czuwała nad dziećmi malującymi na folii, Ewelina malowała dziecięce buzie, a Maciej koordynował całość i zajął się oprawą medialną. 
Dzieci puszczały bańki mydlane, a do ich dyspozycji były słodkości, wypieczone przez sąsiadów. Wielką frajdę miały też dzieci, które wraz z dorosłymi sadziły drzewka na terenie Popowic. Będą one rosły wraz z nimi. W przyszłości będą mogły pochwalić się „swoim” drzewkiem. Popowicom zaś przybędzie więcej zieleni. W mini festynie wzięli też udział radni JPMW Rady Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn. – Józef Bidziński i Tomasz Kapłon. Ponadto przedstawiciele Fundacji Aktywny Senior Marek Ferenc i Jerzy Lech zasadzili migdałowca, na pamiątkę unijnego projektu Laboratorium Popowice, realizowanego właśnie na tym osiedlu.

     Połączenie w ramach mini festynu, niezwykle pożytecznej akcji sadzenia drzewek i głosowania na popowickie projekty, świadczy o tym, że młodzi mieszkańcy Popowic chcą żyć i mieszkać w lepszych warunkach. Zmieniają więc otoczenie wokół siebie, a Popozieleniec jest najlepszym tego przykładem.

mar