Ten miejski chodnik

Ten miejski chodnik

Niektóre z chodników na terenie Popowic, będące pod zarządem miasta, stwarzają zagrożenie.

     Powodują je m.in. korzenie, które zmieniają chodnik w nierówny tor przeszkód. Oto sygnał, jaki otrzymaliśmy od naszej czytelniczki. Idąc 10 sierpnia około godz. 13.00 chodnikiem, jego częścią zachodnią przy ulicy Niedźwiedziej, naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 5, potknęła się i doznała stłuczeń i zwichnięcia. Konieczna była interwencja lekarza. Poszkodowana skierowała do ZDiUM pismo w tej sprawie.

     Starania o naprawę chodnika podejmowała zarówno SM Popowice, jak i radni Rady Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice. Wysyłane były pisma o przycięcie korzeni, tak aby nie stwarzały one zagrożenia dla pieszych. Jak widać starania nie przyniosły skutku. Usunięcie tego zagrożenia jest konieczne i pilne. Na pismo w tej sprawie odcinka tegoż chodnika, które skierowaliśmy 31 sierpnia br. do ZDiUM nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi.

     Będziemy monitować tę i inne miejskie instytucje, odpowiedzialne za stan chodnika. Wspomniany miejski chodnik, jak również wiele innych miejsc, stwarza realne zagrożenie dla jego użytkowników. Czas najwyższy na poprawę jego stanu. Co do tego mieszkańcy Popowic są przekonani.

tom