Bezpiecznie w Internecie

Bezpiecznie w Internecie

Ciekawe i pożyteczne zajęcia komputerowe, organizowane są także dla seniorów z Popowic.

     Już w lutym zaczął się drugi sezon warsztatów komputerowych Inter-Media. W tym roku ich podstawowym założeniem jest bezpieczeństwo i świadome korzystanie z Internetu. Organizatorzy starają się, by tematyka zajęć pokrywała się z bieżącymi wydarzeniami ze świata multimediów. W trakcie warsztatów będą oni na bieżąco informować o zagrożeniach, nowościach i ciekawostkach związanych z Internetem i technologiami mobilnymi.

Oto harmonogram warsztatów:

w lutym 12, 19 i 26 w godz. 11:00-13:00,
w marcu 5, 12,19, i 26 także w godz. 11:00-13:00.

     Zajęcia prowadzone są w sali komputerowej (I piętro) we Wrocławskim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3, przy ulicy Legnickiej 65 na Popowicach. Warsztaty są bezpłatne! Ponadto każde spotkanie to oddzielny temat, więc nie jest konieczne regularne przychodzenie na wszystkie zajęcia. Na każde warsztaty zapisy prowadzone są  indywidualnie. Ilość miejsc jest ograniczona do 13. Zapisy prowadzi koordynator, Halina Miara, poprzez e-mail: mihalina2712@gmail.com

     Seniorzy będą w dobrych rękach, bowiem warsztaty komputerowe prowadzi Konrad Postawa. Ma on duże doświadczenie w pracy z seniorami, w ciągu ostatnich lat pracował najczęściej z osobami 65+. Za tę działalność otrzymał wyróżnienie w kategorii Wolontariusz Roku 2014 na Gali Dolnośląskiego Festiwalu Wolontariatu. Od 2012 roku jest jednym z Latarników „Polski Cyfrowej Równych Szans”, która zajmuje się przeciwdziałaniem wykluczeniu cyfrowemu osób starszych.

     Warsztaty są dobrą okazją do bliższego kontaktu ze światem komputerów i nabycia umiejętności poruszania się w nim. Zwłaszcza seniorom, umożliwią one jeszcze lepszy kontakt ze światem i przyczynią się do ich aktywizacji.

tom