Niewybuch na budowie

Niewybuch na budowie

 

Druga wojna światowa wciąż daje znać o sobie. Także na Popowicach. Na budowie przy ulicy Legnickiej, znaleziono niewybuch. Zarządzona została ewakuacja mieszkańców z części budynków ulic Wejherowskiej i Legnickiej.

     Dziś ok. godziny 9.00 na budowie Legnicka Street, czyli koło budynku powstającym przy skrzyżowaniu Legnickiej i Rysiej, znaleziono pocisk z czasów II wojny światowej. Miał on wg wstępnych szacunków 250 kg i 120 cm długości. Na miejsce przybyli saperzy. Ze względów bezpieczeństwa zarządzona została natychmiastowa ewakuacja mieszkańców pobliskich budynków tzn. Legnickiej 57 oraz Wejherowskiej 3-17. Tuż po godzinie 10.00 Legnicka od skrzyżowania z Niedźwiedzią do skrzyżowania z Wejherowską została zamknięta dla ruchu. Nie kursowały Legnicką także tramwaje. Ok 10.30 niewybuch został wywieziony.

Jak widać, Wrocław jest jeszcze pełen śmiercionośnych pozostałości po drugiej wojnie światowej. Są one także znajdowane na Popowicach Pisaliśmy o tym na naszym portalu, ostatnio w sierpniu 2015 roku w tekście „Kolejny niewybuch na Popowicach” . Zażarte walki o Festung Breslau toczyły się także na terenie Popowic, stąd te wojenne pozostałości.

tom

Zdjęcie: Maciej Szabatowski