Jak parkować?

 

Jak parkować?

Parkowanie pojazdów na terenie SM Popowice budzi nieraz wiele kontrowersji. Jedni twierdzą, że brakuje miejsc parkingowych i trzeba je tworzyć, inni że każde miejsce jest dobre do parkowania.

     Oto dwa przykłady. Kierowca samochodu osobowego najwyraźniej pomylił chodnik dla pieszych z parkingiem. Brak wyobraźni spowodował, że mieszkańcy tego budynku będą mieć utrudnione wejście lub wyjście. A co np. z osoba niepełnosprawną, poruszającą się na wózku? Takie sytuacje świadczą o lekceważeniu innych mieszkańców a także o braku elementarnej wiedzy o parkowaniu.

     Przykład drugi, o którym pisali do nas nasi czytelnicy. Na pasie zieleni przy ul. Niedźwiedziej – teraz już w stanie agonalnym – parkowały samochody i doprowadziły do sytuacji, przedstawionej na zdjęciu. A przecież parkowanie na trawnikach jest zabronione! Podobnie jak niszczenie zieleni. Oczywiście padnie argument, że to co jest w tej chwili, to nie trawnik a zwykłe klepisko. Tylko kto do tego klepiska doprowadził?

     Nasi czytelnicy znają zapewne wiele takich przypadków niewłaściwego parkowania. Prosimy o nadsyłanie zdjęć i opisu takich miejsc. Opublikujemy je w nadziei, że podobne przypadki, jak opisane, nie będą miały miejsca. Zainteresujemy też Policję i Straż Miejską tymi sprawami. Widocznie niektórych kierowców będzie w stanie przekonać dopiero mandat lub odholowanie pojazdu.

tom