Mieszkańcy złożyli pismo

Mieszkańcy złożyli pismo

Mieszkańcy Niedźwiedziej, którzy maja problemy z osobami bezdomnymi, z brakiem porządku w zadaszonym pomieszczeniu śmietnika oraz włamaniami do piwnic, skierowali pismo do SM Popowice.

     O tych sprawach mówił tekst „Na Niedźwiedziej oczekują pomocy”, który opublikowaliśmy na naszym portalu. Mieszkańcy złożyli 1 marca do Zarządu SM Popowice pismo, przeznaczone tez do wiadomości Rady Nadzorczej i Rady Zespołu Nieruchomości nr 1. Napisali w nim m.in. „Prosimy o podjęcie działań […] o rozebranie murka, który znajduje się naprzeciw bloku Niedźwiedzia 6, od strony balkonów. Na murku przesiadują bezdomni, którzy stwarzają zagrożenie dla mieszkańców. Palą ogniska, podpalili śmietnik. W 2015 roku Straż Pożarna wzywana była kilkakrotnie. Bezdomni przenoszą się na śmietnik, tam śpią, wywalają kontenery, załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne. Są bardzo wulgarni”. Ponadto mieszkańcy w piśmie tym stwierdzili, że spółdzielnia wie o opisanych w nim problemach co najmniej od dwóch lat!

     Tyle pisma mieszkańców. Tekst, który opublikowaliśmy wywołał bardzo duże zainteresowanie, zarówno na naszym portalu, jak i w mediach społecznościowych. Działanie mieszkańców wsparte przez naszą interwencję, przyniosło jednak rezultat: pod koniec ubiegłego tygodnia murek zniknął – został rozebrany! Dokonali tego pracownicy SM Popowice. Dziwić może w tej sytuacji brak wiedzy organów samorządowych SM Popowice o tak istotnych dla mieszkańców problemach. Tym bardziej, że są one znane od dawna. Wystarczyło przejść o każdej porze dnia, aby zaobserwować zbierających się wkoło murku mężczyzn.

     Mieszkańcy cieszą się, że problem ów został usunięty. Usłyszeliśmy miłe słowa pod naszym adresem. Zarazem ci sami mieszkańcy krytycznie oceniają działalność samorządowców z Rady Nadzorczej i Rady Zespołu Nieruchomości nr 1 w SM Popowice. Nie tak – ich zdaniem – powinna wyglądać działalność tych organów. Tym bardziej, że są jeszcze kolejne ważne sprawy przy Niedźwiedziej 6-8. To problemy związane ze śmietnikiem, położonym na gruncie spółdzielni, włamanie do mieszkania oraz dotkliwe kradzieże w piwnicach tego budynku. Jego mieszkańcy pytają, czy i tym razem będą zdani na swoje siły? O dalszym losach trudnych spraw mieszkańców z Niedźwiedziej będziemy Państwa informować na naszym portalu.

tom

dawniej:

dziś: