Kontynuować docieplenia?

Kontynuować docieplenia?

Docieplenia budynków SM Popowice, to sprawa o którą pytają czytelnicy naszego portalu. Po dociepleniu ścian szczytowych, mieszkańcy nabrali chęci kontynuacji prac. Jaka jest przyszłość budynków spółdzielni?

     Dotychczas przeprowadzono ocieplenie ścian szczytowych budynków. Pozwoliły na to środki zgromadzone na koncie każdej z nieruchomości. Ocieplenie to, przeprowadzono zgodnie z obecnymi normami, natomiast ściany podłużne posiadają docieplenie zgodne z normami z lat 80-tych. Ma ono grubość 6 cm, podczas gdy obecne normy przewidują styropian o grubości 18 cm. Zatem członkowie SM Popowice muszą odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcą, czy nie chcą mieć docieplone ściany podłużne.

     Na Walnym Zgromadzeniu spółdzielni w ub. roku, niewiele głosów zabrakło do kontynuacji dociepleń. Trzeba członkom jasno powiedzieć – chcąc prowadzić dalej prace dociepleniowe, konieczne jest wzięcie kredytu w skali całej spółdzielni lub indywidualnie przez poszczególne nieruchomości. Zabezpieczeniem jego spłaty, jest fundusz remontowy. Członkowie nie powinni więc ulegać demagogicznym informacjom, że bank „wejdzie” na hipotekę mieszkania lub spłacać będą dzieci obecnych właścicieli.

     Dlatego decyzję o kontynuacji dociepleń, powinno podjąć wreszcie zarówno Walne Zgromadzenie, jak i organy samorządowe. Warto przekonać do niej mieszkańców. Jeżeli chcą mieszkać w odnowionych, estetycznie wyglądających budynkach, taki ruch jest konieczny. Zwłaszcza, że wraz z pracami dociepleniowymi, można uporać się z elewacjami. Tynk barwiony w masie, jest znacznie trwalszy i estetyczniejszy od farby. Z tymi decyzjami nie można dłużej zwlekać. Zatem od mieszkańców zależy, w jakich będą mieszkali zasobach.

tom