Nowy parking

Nowy parking

Mieszkańcom Popowic przybył nowy parking. Ułatwi to, choć tylko częściowo, parkowanie na terenie osiedla.

     Na końcu ulicy Jeleniej, od strony nasypu kolejowego, powstał nowy parking dla samochodów. Początkowo, był to trawiasty teren, obudowany dookoła niewysokim murkiem. Miejsce to, po wyłożeniu ażurowymi betonowymi kratkami, stało się parkingiem dla samochodów. Po odbiorze technicznym, parking mógł być dopuszczony do eksploatacji.

     Parking jest realizacją wniosku członka Rady Nadzorczej SM Popowice, Ryszarda Urbanka. Złożył on ten wniosek mając świadomość, że miejsc do parkowania wciąż brakuje. Mimo, iż teren jest niewielki, może pomieścić kilkanaście samochodów. Być może jest to dobry sposób na złagodzenie problemu, z jakim boryka się wiele spółdzielni: zapewnieniem ich członkom miejsc parkingowych.

     Mieszkańcy z którymi rozmawialiśmy, zwłaszcza ci zmotoryzowani, wyrażali zadowolenie, z powstania parkingu. Ich zdaniem, rozładuje to tłok na chodnikach. Parkujące na nich samochody, często utrudniają przejście pieszym. Więcej takich parkingów, ułatwiłoby życie i pieszym i posiadaczom samochodów.

tom