CERTA po sezonie

CERTA po sezonie

Tradycyjna biesiada wędkarska, połączona z towarzyskimi zawodami, zakończyła kolejny sezon Klubu Polskiego Związku Wędkarskiego CERTA, działającego przy SM Popowice.

     Pisaliśmy na naszym portalu o pierwszej turze zawodów o tytuł Mistrza Popowic, które są zawodami, rozgrywanymi od początku istnienia Klubu. Ponieważ organizowane są one w trzech turach, przypomnijmy wyniki drugiej i trzeciej edycji tych zawodów. I tak, druga tura zawodów, rozegrana została 27 czerwca. Oto jej wyniki: 1 miejsce – Lesław Pukacz, 2 – Zdzisław Domagała , 3 – Andrzej Musielak, 4 – Stanisław Domagała, 5 – Piotr Tuszyński. Natomiast trzecią turę zawodów, rozegrano 22 sierpnia. W tej rywalizacji na pierwszym miejscu uplasował się Paweł Kąsiel, na drugim Rafał Fedków, na trzecim Lesław Pukacz, na czwartym Zdzisław Domagała, na piątym Stanisław Domagała. Po trzech turach zawodów, niekwestionowanym Mistrzem Popowic został Lesław Pukacz, wicemistrzem – Zdzisław Domagała, a na trzecim miejscu był Paweł Kąsiel.

     Sezon zakończyły 27 września, towarzyskie zawody na łowisku CERTY, połączone z biesiadą wędkarską. Jej największą atrakcją był faszerowany leszcz, przyrządzony przez Andrzeja Czycza, prezesa Klubu. Pieczone kiełbaski i wspomnienia o taaakiej rybie, zakończyły ten udany sezon CERTY. Szkoda tylko, że nie dopisali zaproszeni goście. Widocznie nienajlepsza aura tego dnia, zniechęciła ich do wizyty u wędkarzy. A mają czego żałować. Ryba – ta faszerowana – była smaczna, a wędkarze zadowoleni z sezonu i uzyskanych wyników.

tom