Zostaje tylko apteka

Zostaje tylko apteka

Mieszkańców Popowic zaniepokoił fakt likwidacji sklepów i punktów usługowych w sklepie Biedronka na tym osiedlu. Powodem jest gruntowny remont obiektu.

     Nasi czytelnicy sygnalizowali nam tę sprawę, informując że Biedronka na Popowicach ma być remontowana, a punkty usługowe funkcjonujące tam, mają zostać zlikwidowane. Mieszkańcy wyrażali zdziwienie tym faktem, bo wielu z nich korzysta np. z fryzjera, apteki, czy agencji PKO, więc likwidacja tych punktów utrudniłaby im życie.

     O wyjaśnienia w tej sprawie zwróciliśmy się do Biura Prasowego firmy Jeronimo Martins Polska S.A. Oto informacje, które uzyskaliśmy:
„Informujemy, że w tej lokalizacji przeprowadzony zostanie remont sklepu Biedronka, który będzie polegał m.in. na powiększeniu sali sprzedaży. W związku z planowanymi zmianami, podjęliśmy decyzję o zredukowaniu liczby stoisk komplementarnych w obiekcie. Po zakończeniu remontu, oprócz sklepu Biedronka, w budynku będzie mieścić się apteka. Ponowne otwarcie placówki planowane jest na koniec października.”

     Tyle Biuro Prasowe firmy. Mieszkańcom Popowic będzie brakować pozostałych sklepów i punktów usługowych, które nie znajdą się odnowionej Biedronce. Być może zrekompensuje im to zwiększona powierzchnia sprzedaży. Okaże się pod koniec października.

tom