Dołącz do nas

Dołącz do nas

5 września, w najbliższą sobotę, wyruszy barwny korowód na rzecz Przylądka Nadziei i podopiecznych Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

     Przylądek Nadziei to nowy, dziecięcy, specjalistyczny szpital transplantacji szpiku kostnego we Wrocławiu, którego propagatorką jest Pani Senator prof. Alicja Chybicka. Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu, bo tak brzmi pełna nazwa szpitala, jest w czołówce europejskiej. Obecnie wykonuje ona ponad połowę wszystkich przeszczepów szpiku, przeprowadzanych u dzieci w naszym kraju.

     Stan przedwojennego budynku, mieszczącego dotychczas Klinikę, bardzo utrudniał zarówno terapię, jak i rekonwalescencję małych pacjentów. Chcąc wspierać małych pacjentów oraz kadrę medyczną w trudnej walce z rakiem, chcąc pomóc Uniwersytetowi Medycznemu w budowie nowego szpitala, Fundacja podjęła się przeprowadzenia największej w Polsce społecznej akcji. W kwietniu 2004 roku, zaczęto zbiórkę funduszy na rzecz budowy nowej siedziby kliniki pod w nazwą „Przylądek Nadziei”. Honorową Ambasadorką tej akcji jest znana polska podróżniczka Martyna Wojciechowska.

     W sobotnim korowodzie wezmą udział: oczywiście Martyna Wojciechowska, patrol konny Straży Miejskiej, orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji, oraz wielu artystów i zespołów. Korowód wyruszy 5 września o 16.00 z okolic CH Arena, ok. 16.30 przemaszeruje przez Rynek, gdzie o 16.45 zaczną się występy artystyczne. Dodajmy, że o 18.30 pojawi się tam Jose Torres.

     W budowie „Przylądka Nadziei”, mają też udział mieszkańcy Popowic. Na targowisku „Niedźwiedzia”, prowadzona jest zbiórka nakrętek. Zbiórka plastikowych nakrętek to jedna z najprostszych form pomocy. Dochód z ich sprzedaży przekazywany jest na pomoc małym pacjentom Kliniki. Ten dar serca, także od mieszkańców Popowic, wspomógł budowę Kliniki. Warto dodać, że od początku akcji ,,Nakrętka”, w całym Wrocławiu zebrano blisko 150 tysięcy złotych. 

tom