Popowice zostają w tyle

Popowice zostają w tyle

Zasoby mieszkaniowe SM Popowice, coraz bardziej odbiegają wyglądem, od zasobów innych spółdzielni. Takie sygnały, przekazują nam czytelnicy naszego portalu, mieszkańcy Popowic.

     Ich zdaniem, wygląd budynków, zwłaszcza elewacji, pozostawia wiele do życzenia. Łuszcząca się farba, wyblakłe kolory, to tylko niektóre z przykładów. Docieplenie i pomalowanie ścian szczytowych budynków, zdaniem naszych rozmówców, nie poprawiło zbytnio estetyki. Pozostały ściany podłużne, które nie przyciągają oka swoją kolorystyką. To samo dotyczy wyglądu klatek schodowych, których standard wykończenia jest niski. Mieszkańcy wskazują na znaczne zaniedbania w ich wyglądzie. Otrzymaliśmy zdjęcia klatki schodowej w SM Pod Jaworami, której wygląd może wprawić w podziw. Mieszkańcy budynku w tej spółdzielni, ponoszą koszty tej modernizacji, ale są zadowoleni z warunków w jakich żyją. Mieszkańcy Popowic, wskazują też na budynki SM Piast, które mają estetyczne i kolorowe elewacje.

     W rozmowach o wyglądzie budynków SM Popowice, słyszeliśmy także głosy o niewielkim wpływie organów samorządowych SM Popowice. tj. Rady Nadzorczej i Rad Zespołów Nieruchomości, na kwestię estetyki . To one – jak twierdzili nasi rozmówcy – powołane są przecież po to, by reprezentować mieszańców, składać wnioski i realizować je. Po to, by polepszyć warunki życia i mieszkania na osiedlu. Mieszkańcy uważają, że czas najwyższy na zmiany. Te w kolorystyce i te, w działalności organów samorządowych. Ich zdaniem tak dalej być nie może!

tom