Auta stoją na przejściu

Auta stoją na przejściu

Auta parkujące na przejściu dla pieszych, tuż przy Szkole Podstawowej nr 3 na Popowicach, znacznie utrudniają ruch.

     Nasz czytelnik zasygnalizował nam ten problem: „…teraz nie ważne, jaka jest pora dnia, auta tam stoją i utrudniają ruch, a mianowicie skręt – zero absolutne widoczności…. wystarczy jechać 20-30/h i może dojść do nieszczęścia. Mimo wyraźnych przepisów (parkowanie 10 metrów od przejścia), nagminnie kierowcy stają tam, zasłaniając widoczność. Przy niekontrolowanym wejściu dziecka na pasy, może dojść do wypadku.” Nasz czytelnik próbował interweniować u dyrekcji SP nr3, ale jest ona bezsilna, mimo zgłaszania tej sprawy Policji i Straży Miejskiej.

     Po przekazaniu przez nas tej sprawy, strażnikowi miejskiemu Pawłowi Kwiotkowi, usłyszeliśmy, że Straż Miejska potraktuje sprawę priorytetowo i włączy się od razu do działania w tej kwestii. Jest to jak najbardziej możliwe, bo choć jest to droga osiedlowa, ale z tablicami „Strefa ruchu”, więc podlega ona ogólnym zasadom ruchu, takim jak na drogach gminnych. Tak też się stało.

     Nasz czytelnik przekazał nam informację, że Straż Miejska podjęła już działania w tym miejscu. Zauważył przy tym nasz udział w tej sprawie: „Wielkie brawa w waszym kierunku, sprawa kierowców, mających gdzieś przepisy tak podstawowe, jak stanie 10m od przejścia, w końcu ruszyła.” Dziękujemy za wyrazy uznania, oraz za sygnały w tej i podobnych sprawach. To dzięki Państwa wskazaniom i informacjom, możemy skutecznie interweniować. Będziemy to w dalszym ciągu robić, wspólnie z Państem.

tom