Nowy sezon CERTY

Nowy sezon CERTY

Klub Polskiego Związku Wędkarskiego CERTA, działający przy SM Popowice, rozpoczął kolejny sezon swojej działalności. Podsumował też miniony, 2014 rok.

     Przypomnijmy więc, wyniki poszczególnych zawodów, rozgrywanych w ubiegłym roku. Oto klasyfikacja zawodów o tytuł Mistrza Popowic 2014: Paweł Kąsiel – Mistrz Popowic, Stanisław Domagała – II miejsce, Zdzisław Domagała – III miejsce. Tak wygląda klasyfikacja zawodów spinningowych w 2014 roku: Lesław Pukacz – Mistrz Popowic w spinningu, Andrzej Czycz – II miejsce.
     Największą rybę podczas zawodów o mistrzostwo Popowic, złowił Paweł Kąsiel. Był to leszcz o wadze 2150 g. Także w rywalizacji o złowienie największej ryby drapieżnej, wyłoniono zwycięzcę. Został nim Rafał Fedków. Złowił on bolenia o wadze 3000 g i długości 72 cm. Natomiast w kategorii – ryba spokojnego żeru, zwycięzcą został Piotr Tuszyński. Złowił leszcza o wadze 2150 g i długości 59 cm.

     Jakie są plany CERTY na 2015 rok? Na otwarcie sezonu, jak co roku, 11 kwietnia sprzątany był brzeg Odry. Tam później wędkarze CERTY, organizują imprezy wędkarskie. Kolejną, ale już wędkarską imprezą, będzie rozpoczęcie sezonu, na łowisku komercyjnym w Skoroszowie. Tradycją stało się organizowanie zawodów z okazji Dnia Dziecka. Impreza ta ma coraz więcej zwolenników i budzi duże zainteresowanie dzieci i ich rodzin. W tym roku zawody te nie będą zorganizowane, z powodu zbyt niskiej – zdaniem wędkarzy – dotacji, przyznanej przez JPMW Radę Osiedla Pilczyce-Koznanów-Popowice.

     Od samego początku istnienia Klubu, organizowane są zawody o tytuł Mistrza Popowic. Przeprowadzane są one w trzech turach. Koniec lata lub początek jesieni, to czas na zawody spinningowe, które wyłaniają mistrza Popowic w tej kategorii. Sezon kończą zawody towarzyskie, w których dominuje dowolna metoda łowienia. Jest także organizowana wówczas tradycyjna biesiada wędkarska. Przez cały sezon, trwa konkurs na największą rybę drapieżną i rybę spokojnego żeru. Wyłaniany jest również zwycięzca w zawodach na największą rybę, złowioną podczas zawodów o Mistrzostwo Popowic.

     Klub PZW CERTA istnieje i działa, dzięki licznemu gronu sponsorów. Zaliczają się do nich: Rada Zespołu Nieruchomości Nr 1 Polana i Rada Zespołu Nieruchomości Nr 2 Park w SM Popowice, Zarząd SM Popowice, Sklep Inter-Mix, Jednostka Pomocnicza Miasta Wrocławia- Rada Osiedla Pilczyce-Koznanów-Popowice, Koło PZW Astra 122.

tom