Dla kogo te wycieczki?

Dla kogo te wycieczki?

W ramach działalności organów samorządowych SM Popowice, przez Radę Zespołu Nieruchomości nr 1 organizowane są wycieczki na grzyby.

     Wycieczki te przeznaczone są dla członków spółdzielni i ich rodzin. O atmosferze wokół wycieczek, pisaliśmy na naszym portalu w tekście „Kolejna rezygnacja w Radzie Zespołu Nieruchomości nr 1”. W związku z pytaniami naszych czytelników, którzy nie wiedzieli o tegorocznych wycieczkach, postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się wyjazdom na grzyby.

     W tym roku były zorganizowane dwie wycieczki: 16 września i 21 października. Za każdym razem jechało 46-50 osób. Z nieoficjalnych informacji, do których dotarliśmy, wynika, że w większości, w obu wycieczkach wzięły udział te same osoby. Dokładniej rzecz biorąc, w drugiej wycieczce wzięło udział 38% nowych uczestników, a 62 % tych z pierwszej wycieczki. Wystarczy porównać listy uczestników. Wśród nich byli  także członkowie RZN nr 1. Ten fakt nie dziwi, bo skoro  ogłoszenia o wycieczkach nie zostały  upowszechnione tak, aby większość członków spółdzielni  mogła się z nimi zapoznać. 

     Ogłoszenia zostały wprawdzie wywieszone na targowisku, na pawilonach przy ulicy Niedźwiedziej, na budynku spółdzielni, na tablicach ogłoszeniowych- zewnętrznych (m.in. na rogu Jeleniej i Niedźwiedziej), a także na… kiosku z gazetami. Nie przyniosło to jednak rezultatu jakiego oczekiwali mieszkańcy. Wielu z nich po prostu nie wiedziało o wycieczkach.

     Podobnie jak w ubiegłym roku, na grilla organizowanego podczas wycieczki, zostały zakupione produkty spożywcze, m.in. kiełbasa, kaszanka, musztarda, ketchup, chleb, sztućce jednorazowe, napoje, itp. Kupowane były one ze środków, przyznanych RZN nr 1 na działalność kulturalną, a więc za pieniądze członków spółdzielni. Faktury nie pozostawiają w tym względzie żadnych wątpliwości: 1390 zł za pierwszą i 1415 zł za drugą wycieczkę. Nasi czytelnicy oburzeni pytali, czy uczestnikom wycieczki nie powinien wystarczyć fakt, że mają opłacony darmowy przejazd autokarem na grzyby, tam i z powrotem?

     Ponieważ wycieczki te organizowane są przez organ samorządowy SM Popowice, finansują je – pośrednio – członkowie spółdzielni. Zatem mają oni prawo wiedzieć o wycieczkach i mieć możliwość wzięcia w nich udziału.

tom