W sprawie prusaków

W sprawie prusaków

Często w lokalach mieszkalnych pojawiają się niepożądani goście. Mowa o karaluchach, prusakach i innych insektach. Problem taki pojawił się w zasobach SM Popowice.

     Grupa mieszkańców z ulicy Jeleniej 30 i 32, zwróciła się do Spółdzielni z pismem o „….bezzwłoczną dezynfekcję szachtów z rurami, doprowadzającymi wodę, do których spółdzielnia ma dostęp, a które dotąd nigdy nie były dezynfekowane oraz piwnic”. Pismo to podpisało dziewiętnaście osób i zostało ono złożone 26 sierpnia w sekretariacie. Ponieważ uzyskały w dziale technicznym nieprecyzyjną informację, że należy zrobić dezynfekcję na własny koszt oraz złożyć się całą klatką na opłatę odkażania, poprosiły nasz portal o interwencję.

     Co więcej, jedna z osób przygotowała informację o żelu na prusaki, możliwym do nabycia w Castoramie przy ul. Legnickiej. Następnie zawiesiła ją na klatce przy skrzynkach na listy. Kartka o dziwo zniknęła w przeciągu godziny. Zdaniem moich rozmówczyń, mało możliwe, aby uczynił to ktoś z lokatorów, bo wszyscy przecież byli zainteresowani pozbyciem się robactwa. Czyżby konkurencja?

     W związku z tymi problemami mieszkańców, zwróciliśmy się o wyjaśnienie tej sprawy do Bogdana Słowika, z-cy prezesa ds. technicznych SM Popowic. Po zgłoszeniu się do niego, przedstawicielki mieszkańców uzyskały pełną informację. Zabiegi „odkaraluszania”, są wykonywane jedynie w przypadku zgłoszeń. Wykonanie prawidłowo takiego zabiegu, wymaga dostępu do wszystkich mieszkań w pionie. W tym konkretnym przypadku będzie wywieszone ogłoszenie na bramie, z podanym terminem zabiegu. Jego koszty ponosi spółdzielnia. Uzyskały też informację dotyczącą zabiegów deratyzacyjnych – odszczurzanie wykonujemy systematycznie. Fakt występowania szczurów trzeba zgłosić u dyspozytora, który powinien podać numer przyjętego zgłoszenia. Można też dokonać zgłoszenia pisemnie. Na tej podstawie administratorka wystawi zlecenie dla firmy wykonującej usługi deratyzacji-dezynfekcji.

     Po takich zabiegach nieproszeni goście nie powinni pojawiać się w zasobach SM Popowice. Sprzyjać temu będzie zachowanie czystości na każdym kroku.

tom