Uważać na swoje dane

Uważać na swoje dane

Wątpliwości naszych czytelników z Popowic, wzbudził sposób głosowania na naszym osiedlu, na projekty w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

     Otrzymaliśmy sygnały, iż na budynkach SM Popowice, ukazały się ogłoszenia, zachęcające do głosowania w ramach WBO 2014. Znajduje się tam informacja, że karty do głosowania można składać także w prywatnych skrzynkach pocztowych. A przecież – co podkreślali nasi rozmówcy – na kartach znajdują się dane osobowe: imię nazwisko i numer PESEL !

     Zwróciliśmy się z pytaniem o tę kwestię do Bartłomieja Świerczewskiego z Biura Rady Miejskiej Wrocławia. Poinformował nas, że nie są organizowane przez RM inne formy głosowania, niż te, określone w regulaminie tzn. bezpośrednio w Centrach Obsługi Mieszkańców i internetowo. Jego zdaniem, bezpiecznie i prosto jest głosować właśnie w ten regulaminowy sposób. Każdy odpowiada za swoje dane, poza tym nikt nikogo nie zmusza do głosowania inaczej. Zwłaszcza, jeśli mamy wątpliwości co do – wymienionej tu – „skrzynkowej” formy głosowania.

     Warto pamiętać, żeby chronić samemu swoje dane. Z praktyki bowiem wynika, że mogą one być użyte, nie do końca zgodnie z intencjami ich właścicieli. Zatem lepiej dmuchać na zimne.

tom

do pobrania:

formularz głosowania w WBO