Głosować na trzy projekty

Głosować na trzy projekty

Na budynkach SM Popowice, ukazały się plakaty, zachęcające do głosowania na projekt w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2014.

     Plakat ten zachęca do głosowania na projekt, dotyczący nowej nawierzchni chodnika, przy ulicy Niedźwiedziej.

     Mieszkańcy Popowic, w kontaktach z naszym portalem, wyrażali zdziwienie , dlaczego na plakacie tym nie zostały umieszczone pozostałe projekty z Popowic. Pisaliśmy o nich na naszym portalu w tekstach „Rolkowisko dla wszystkich” i „Rozbrykane misie”. Przypomnijmy, projekt Barbary Roślickiej dotyczy Przedszkola 104 i obejmuje duży plac zabaw, o charakterze rekreacyjno-sportowym, wielofunkcyjne boisko sportowe oraz miasteczko ruchu drogowego. Natomiast projekt Rafała Wawryka, dotyczy wrolkowiska na tzw. Polanie Popowickiej, czyli bezpłatnego i ogólnodostępnego miejsca, przeznaczonego do rekreacyjnej jazdy na wrotkach, rolkach i deskorolkach.

     Zdziwienie naszych rozmówców budził także fakt sfinansowania plakatu, promującego jeden projekt, przez SM Popowice i Radę Nadzorczą tej Spółdzielni. Na plakacie, oba podmioty są umieszczone jako patron, sponsor, pomocnik. Z nieoficjalnych informacji jakie uzyskaliśmy, wynika że Rada Nadzorcza podjęła wniosek o „…dofinansowanie akcji promocyjnej w ramach WBO…”. Uzyskaliśmy też informację o nakładzie tego plakatu. Wynosi on ok. 500 egzemplarzy.

     Ponadto mieszkańcy wskazywali na fakt, iż autor projektu którego dotyczy plakat, jest członkiem Rady Nadzorczej SM Popowice.

     Zdaniem naszych rozmówców, wydając taki plakat, należało przedstawić wszystkie trzy projekty, wymienić ich trzech autorów i zachęcić mieszkańców do głosowania na nie. Dzięki temu, mieszkańcy Popowic mieliby możliwość zapoznania się z pozostałymi projektami i oddania na nie głosów. Niestety, nie dano im tej szansy…

     Wypada zgodzić się z tym opiniami mieszkańców. Twierdzili oni, że trzeba głosować na projekty, nie na nazwiska. Faworyzowanie jednej osoby, stwarza niepotrzebne domysły i sugestie. Pozostałe dwa projekty, dotyczą także Popowic. Możliwe jest więc ich poparcie, bo w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego można głosować właśnie na trzy projekty. Wszak powstały one z myślą o obecnych i przyszłych mieszkańcach Popowic.

tom