Nowy sezon w Capitolu

Nowy sezon w Capitolu

Kolejny sezon Teatr Muzyczny Capitol otworzy premierą musicalu „Nine”, która będzie miała miejsce już 3 października!

     Fabuła musicalu nawiązuje do słynnego filmu „Osiem i pól”, w reżyserii Federico Felliniego. Głównym bohaterem, również w „Nine”, jest reżyser filmowy – Guido Contini. W przeddzień czterdziestych urodzin doświadcza on kryzysu wieku średniego, zagubienia i blokady twórczej. Kobiety, które go otaczają, nie ułatwiają mu życia. Próbuje więc on ukryć się przed nimi i przed producentami filmowymi, oczekującymi na nowy scenariusz. Ucieka do Wenecji i chowa się w tamtejszym spa.

     Musical „Nine” wystawiono po raz pierwszy na Broadwayu w 1982 roku. Został zagrany prawie 800 razy i zdobył prestiżową Nagrodę Tony w pięciu kategoriach, w tym za najlepszy musical. Spektakl wznawiano później wielokrotnie, grany był w USA i w Europie. Kilka lat temu nakręcono na jego podstawie film pod tym samym tytułem.

     Wrocławskie przedstawienie „Nine” reżyseruje Pia Partum wraz z doborową ekipą realizatorów. W warstwie muzycznej na spektakl składa się  kilkanaście znakomitych utworów, w części solowych, w części zbiorowych. Dadzą one pole do popisu zespołowi aktorskiemu Capitolu.

     W rolach głównych zobaczymy Błażeja Wójcika, jako Guido Continiego, filmowego reżysera w kryzysie twórczym. Otaczają go niezwykłe kobiety: żona Luisa – Justyna Szafran, kochanka Carla – Elżbieta Romanowska, aktorki, producentki, byłe protegowane – Magdalena Wojnarowska, Bogna Woźniak-Joostberens, Justyna Antoniak. Będzie też „zmysłowa dziwka” Saraghina – Emose Uhunmwangho. Razem z nimi na scenie niemal cały zespół teatru, 
a w epizodach wystąpią aktorzy, grający gościnnie, W spektaklu wystąpi także kilku dziewięciolatków – mały Guido i jego koledzy. Będzie nawet przepiękny pies Ozzy rasy Podenco z Ibizy. Zatem warto wybrać się do Capitolu na premierę musicalu „Nine”. Zespół tego teatru pokaże na co go stać, a stać go na wiele!

tom