Projekty warte poparcia

Projekty warte poparcia

Do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego z Popowic zostały zgłoszone trzy projekty. Mieszkańcy tego osiedla będą mogli je poprzeć w rozpoczętym właśnie głosowaniu.

     Jeden z projektów, autorstwa Barbary Roślickiej, związany jest z Przedszkolem 104 . Zawiera rekreacyjno-sportowy plac zabaw, wielofunkcyjne boisko sportowe oraz miasteczko ruchu drogowego. Projekt nazywa się „Rozbrykane Misie” i ma numer 246. Oto adres strony internetowej projektu: www.rozbrykanemisie.pl

     Natomiast następny „popowicki” projekt Rafała Wawryka, o numerze 181, dotyczy wrolkowiska na Polanie Popowickiej. Ma być to bezpłatne i ogólnodostępne miejsce, przeznaczone do rekreacyjnej jazdy na wrotkach, rolkach i deskorolkach dla osób o dużym rozrzucie wiekowym.

     Jeszcze jeden projekt z Popowic, dotyczy remontu chodników na ulicy Niedźwiedziej. Nie publikujemy nazwiska autorki projektu, gdyż otrzymał on już promocyjne wsparcie, choć nie do końca zgodne z intencjami sponsorów, bowiem plakaty, które ukazały się na terenie Popowic, promowały tylko jeden projekt, pomijając zupełnie istnienie pozostałych dwóch : wrolkowiska i Rozbrykanych Misiów.

     Ze znacznie większą klasą zachowali się pracownicy przedszkola 104. Wydali oni własnym sumptem ulotki, promujące wszystkie trzy projekty. Ulotkę tę publikujemy poniżej. Ich zdaniem należy głosować na wszystkie projekty z Popowic, gdyż w takim samym stopniu dotyczą tego osiedla i są warte poparcia. Ponadto zasady WBO na to pozwalają. Stąd apel pracowników przedszkola nr 104, z którym – za naszym pośrednictwem – zwracają się do mieszkańców Popowic. Są przekonani, że mieszkańcy nie zawiodą.

tom