Szkoda projektu

Szkoda projektu

Projekt zgłoszony z Popowic do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2014, nie może zostać zrealizowany z powodów formalnych.

     O projekcie tym pisaliśmy na naszym portalu w tekście „Dla juniora i seniora”. Nazywa się on Żyj aktywnie od Juniora do Seniora – budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego na Popowicach”.

     Projekt zakłada budowę dwóch wielofunkcyjnych boisk wykonanych na bezpiecznej nawierzchni poliuretanowej (jedno do piłki nożnej, koszykówki i piłki ręcznej; drugie do siatkówki, badmintona i tenisa), zainstalowanie uniwersalnej siłowni zewnętrznej, modernizację górki (zwłaszcza schodów i poręczy) oraz wygospodarowanie terenu rekreacyjnego: zielonego skweru z ławkami i stołami do gry w szachy.

     Projekt ten został zgłoszony do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2014. Niestety, nie może on być zrealizowany. W ramach WBO są bowiem realizowane projekty, umiejscowione na terenach Gminy Wrocław. Boisko, koło popularnej na Popowicach górki, jest terenem SM Popowice. Szkoda tego projektu, bo na pewno posłużyłby on dobrze mieszkańcom całych Popowic i to wielu pokoleniom. Wszak poprawiłby on możliwość czynnego wypoczynku, pomógł w krzewieniu kultury fizycznej. Powstałby nowoczesny kompleks rekreacyjno-sportowy na Popowicach. Janina Pasternak, autorka projektu, mieszkanka Popowic: Jestem pozytywnie zaskoczona tak entuzjastycznym przyjęciem mojego pomysłu przez mieszkańców Popowic. Wiele osób pyta mnie, co dalej z projektem, deklaruje też chęć poparcia tego pomysłu. Mam nadzieję, że sprawa nie jest jeszcze przegrana. Na pewno będę szukać dalej możliwości zrealizowania tego projektu.

     My również kibicujemy tym staraniom i będziemy informować Państwa na naszym portalu, o dalszych losach projektu. Ten projekt wart jest poparcia.

tom