Trójkąt Popowicki

Trójkąt Popowicki

Członkowie SM Popowice mieszkający na tym osiedlu, nie oglądają się na organy samorządowe i sami myślą o swoim najbliższym otoczeniu.

     Jednym z takich przykładów, świadczących o gospodarskim podejściu do sprawy, jest wniosek Aliny Struzik. Został on zgłoszony w imieniu mieszkańców nieruchomości przy ul. Popowickiej 152-158, na czerwcowe Walne Zgromadzenie SM Popowice. We wniosku była mowa o wybudowaniu chodnika dla pieszych. Wniosek dotyczył także zagospodarowania terenu na rogu Popowickiej i Wejherowskiej. Miałoby ono polegać na wykonaniu alejek doprowadzających do przystanku autobusowego, obsadzeniu żywopłotem terenu wokół (między chodnikiem miejskim, a terenem spółdzielczym), wbiciu słupków między parkingiem a terenem parku. Niestety, w chwili obecnej, w nocy, samochody są parkowane między drzewami. Poruszona jest także sprawa postawienia ławek dla ludzi. W chwili obecnej jest jedna ławeczka bez oparcia.

     We wniosku są także sugestie, dotyczące klatki schodowej w bramie nr 158. Chodzi o wykonanie wylewki betonowej na ostatnim stopniu schodów na parterze. Jest on uszkodzony, a wgłębienia grożą potknięciem się przy schodzeniu lub wchodzeniu. Uszkodzona jest poręcz na parterze, którą należy, albo wymienić, albo nałożyć ochronę przed skaleczeniami.

     Zdumiewa szczegółowość wniosku, który świadczy o trosce autorki o najbliższe otoczenie. Mówi ona wprost: „Wniosek wystosowałam w imieniu mieszkańców, którym zależy na tym, aby było pięknie i bezpiecznie. Nie wspomnę o tych, którzy już stracili wiarę w poprawę i uważają, że się nie da nic w tej materii zrobić.” Zdaniem autorki wniosku, ta część Popowic była pomijana w działaniach związanych z estetyką i funkcjonalnością. Nie bez powodu określiła ona ten teren, jako „Trójkąt Popowicki”.

     Będziemy towarzyszyć autorce wniosku w jej działaniach, mających na celu zmianę wyglądu tego terenu. Będziemy na naszym portalu informować Państwa o kolejnych krokach spółdzielni i organów samorządowych w tej kwestii. Być może za jakiś czas, miejsce to będzie raczej nazywać się „Zakątek Popowicki”?

tom