O remontach słów kilka

 

O remontach słów kilka

Jakie plany remontowe ma SM Popowice w 2014 roku? O odpowiedź na to pytanie zwrócilśmy się do członka Zarządu spółdzielni, inż. Bogdana Słowika.

     W tym roku planowany jest m.in. remont wind, czyli kolejny etap ich modernizacji. Z remontem wind łączy się wymiana ich zespołów napędowych, tzw. wciągarek. Planowana jest także wymiana, ponad pięciu tysięcy sztuk wodomierzy na nowe, ale już z odczytem radiowym. Umożliwi to odczytanie stanu licznika, bez obecności lokatorów.

     W planach remontowych SM Popowice, mowa też jest o wymianie rur żeliwnych przyłączy wodociągowych na polietylenowe oraz remonty pokrycia dachów 10 budynków. Uwzględniono też wymianę drzwi do piwnic w budynkach niskich, jak również malowanie klatek schodowych w budynkach niskich i wysokich.

     W planach spóldzieni mowa jest o wykonaniu chodnika wzdłuż budynków Popowicka 142-158 , oraz o remoncie nawierzchni parkingu Niedźwiedzia 14-24, jak i wykonanie nowych miejsc postojowych przy Wejherowskiej 19-29.

     Problemem do uporania się, jest też zabezpieczenie ścian przed malowaniem ich przez graficiarzy. Sa to – niestety- wymierne nakłady, ponoszone na odnowienie takich ścian.

     Spółdzielnia realizowac będzie te prace z funudszu remontowego poszczególnych nieruchomości, które będą, dzęki temu, w dobrym stanie. Członkowie wolą przecież mieszkać w schludnych i odnowionych budynkach.

tom