Na zdrowym jarmarku

Na zdrowym jarmarku

Powodzeniem cieszy się Jarmark Produktów Świeżych na placu Nowy Targ. Po zimowej przerwie, można znów kupić tam zdrową żywność i produkty regionalne.

     Już w ubiegłym roku, impreza ta szybko zyskała sobie zwolenników. Nic więc dziwnego, że Zrzeszenie Handlu i Usług, w tym roku kontynuuje ten pomysł. Od kwietnia do października, w czwartki i piątki, od 10.00 do 20.00 będzie można przyjść obejrzeć i kupić.

     Zdrowa żywność, wyrabiana z ekologicznych produktów, jest ciągle cenie. Chleby, wędliny, miody, przetwory owocowo-warzywne, sery – to tylko niektóre produkty, przygotowane przez wystawców z całej Polski. Podczas dzisiejszego jarmarku, można było bezpłatnie spróbować barszczu ukraińskiego, ugotowanego w wielkim garze o pojemności 2000 litrów. Organizatorzy przewidzieli także wiosenne warsztaty, w trakcie których będzie można nauczyć się, jak tworzyć świąteczne pisanki i stroik. Impreza ta już na dobre zadomowiła się na Nowym Targu. Warto tam się wybrać, pooglądać, spróbować i kupić zdrowe jedzenie.

tom