Parkingów wciąż brakuje

Parkingów wciąż brakuje

     W większości spółdzielni mieszkaniowych sprawa miejsc do parkowania jest problemem trudnym do rozwiązania.

     Nie inaczej jest w SM Popowice, która na skutek postulatów mieszkańców tworzy zamknięte parkingi, przeznaczone tylko dla członków spóldzielni. Trudno dziwić się, że chcą oni mieć możliwość parkowania przy swoim budynku. Zwłaszcza, że instytucje i firmy działające np. w Quattro Forum, postępują podobnie. Jest tam parking naziemny, zagrodzony szlabanem, zatem przeznaczony tylko dla posiadaczy pilotów.

     Z informacji jakie uzyskaliśmy w SM Popowice wynika, że w tym roku zaplanowany jest remont nawierzchni parkingu przy Niedźwiedziej, oraz wykonanie nowych miejsc postojowych przy Wejherowskiej.

     Trwają też rozmowy Rady Nadzorczej SM Popowice z mieszkańcami, na temat ilości pilotów, na temat kolejnych wniosków o zainstalowanie szlabanów. Na nasze pytania o działania Rady Nadzorczej, mające złagodzić problem parkingów, członek Rady Nadzorczej Marcin Makowski, stwierdził, że nie posiada upoważenienia Rady, do udzielania takich informacji.

     Sprawa parkingów żywo interesuje członków SM Popowice, zwłaszcza tych zmotoryzowanych. Oczekują oni informacji na ten temat. Zresztą członkowie, w myśl statutu, mają prawo uzyskiwania od organów spółdzielni informacji o działalności spóldzielni i jej wynikach. O parkingach także.

tom