Książki życiem pisane

Książki życiem pisane

W ramach pierwszego spotkania z cyklu „Wieczory Popowckie”, 4 lutego br. miało miejsce spotkanie z Aśką Wiśniewską, pisarką z Popowic.

     Przysłuchując się opowieści Aśki Wiśniewskiej o powstawaniu jej książek trudno oprzeć się wrażeniu, że ich treść bierze się prosto z życia. Dodajmy burzliwego życia, pełnego rozmaitych zakrętów i zawirowań. W jej książkach widać też zamiłowanie do podróży. Być może dlatego, że z wykształcenia jest geografem. Sama pisarka, pytana w czasie spotkania o swoje ulubione miejsca, wymieniła Nowy Jork i Tel-Awiw. Pytania dotyczyły także inspiracji do pisania i kolejnych książek. W trakcie spotkania egzmplarz „Układanki” wraz z dedykacją autorki, trafił w ręce p.Eweliny, która jak stwierdziła, będzie czekać na kolejne książki Aśki Wiśniewskiej. Niebawem spodziewane jest wydanie kolejnej powieści o intrygującym tytule „Seks w samol;ocie”. Pisarka opowiadała też o swoich najbliższych planach i zamierzeniach.

     Dodajmy, że Filia nr 10 MBP przy ul. Jeleniej jest bardzo dobrym miejscem na takie spotkania, bo zaglądają tam miłośnicy książek. A stąd na spotkanie z autorką, tylko jeden krok. Przychodząc z kolei na Wieczory Popowickie, można przyjrzeć się księgozbiorowi, otrzymać fachową radę kierowniczki Filii, p.Anny Tomaszewicz i po prostu zacząc korzystać z bilioteki.

tom