Zaproszenie do ANIMY

Zaproszenie do ANIMY

Wrocławski Klub ANIMA , mieści się przy ul. Pilczyckiej 47, na Kozanowie.Jest to instytucja kulturalna z wieloletnią tradycją.

Popowice-zaprosznie do ANimy

Wokół działań artystycznych , takich jak teatr, muzyka, plastyka, skupia ludzi w różnym wieku, z różnymi doświadczeniach i drogami życiowymi. Proponowane tu imprezy i zajęcia, adresowane są do szerokiego grona odbiorców. Szczególną troską otoczeni są najmłodsi uczestnicy. Mają tu zapewnioną, w miarę możliwości, wszechstronną edukację kulturalną.

     Wrocławski Klub ANIMA, kieruje swoje propozycje do młodzieży uczącej się i do dorosłych. Sa to np. zajęcia taneczne Hip Hop i Break Dance, sekcja plastyczna, aerobik, zumba. Tym, którzy chcą uczestniczyć w kursach tańca towarzyskiego i nauce gry na instrumentach muzycznych, czy w warsztatach ceramicznych, klub stwarza taką możliwość.

     Podopieczni ANIMY uczestniczą w różnorodnych imprezach; spektaklach, koncertach, konkursach literackich, recytatorskich, poetyckich i plastycznych. Podczas wakacji i ferii zimowych, organizowane są liczne warsztaty artystyczne. W swej działalności ANIMA stara się dotrzeć do wszystkich mieszkańców Wrocławia, m.in. poprzez coroczne koncerty kolęd oraz spektakle słowno-muzyczne. Organizuje także imprezy ponadlokalne. Dzieci i młodzież z województwa dolnosląskiego, zapraszane są na imprezy cykliczne. Są to m.in. konkurs piosenki filmowej i musicalowej, konkurs piosenki, konkurs recytatorski, konkurs literacki, plenery malarskie a także przegląd zespołów muzycznych.

     W ANIMIE realizują swoje pomysły, pasje i działania ludzie, którym zależy na oderwaniu się od skomercjalizowanego i skomputeryzowanego świata. Właśnie tu można spotkać najróżniejsze indywidualności, proponujące całkiem nowe, eksplodujące pomysły. Drzwi Klubu zawsze stoją otworem dla najbardziej szalonych osobowości i pasjonatów.

     Najbliższe plany impresaryjne ANIMY, to koncert zespołu Nocna Zmiana Bluesa, 9 lutego o godz. 18.00 . Ten legendarny polski zespół wystąpi w ramach trasy koncertowej promującej najnowszy krążek artystów.

     Natomiast 8 marca o godz. 19.00, poznamy błękitną tożsamość Daisy, w interpretacji aktorki Teatru Polskiego we Wrocławiu Aldony Struzik, opowiedzianą piórem Zbigniewa Niedźwieckiego-Ravicza. Spektakl pt. „Daisy – błękitna tożsamość”, poświęcony jest jednej z najsłynniejszych w historii mieszkanek Dolnego Śląska, księżnej Daisy von Pless. Przybliża nam tę postać, jej pochodzenie, miejsce zamieszkania, działalność pokojową i humanitarną oraz szerokie kontakty międzynarodowe.

     Zatem zapraszamy do Wrocławskiego Klubu ANIMA i życzymy miłych wrażeń!

tom