Koncert w społdzielni

Koncert w spółdzielni

    W SM Popowice, został zorganizowany koncert, dedykowany Felicji Jagodzińskiej, artystce Operetki Wrocławskiej i Teatru Muzycznego.Jest ona mieszkanką Popowic.

    Na koncert przybyła, co zrozumiałe, sama Felicja Jagodzińska. Kiedy spytałem po koncercie o jej wrażenia, była wzruszona pamięcią o niej i zachwycona wykonawcami, a nade wszystko wdzięczną publicznością.

    Autorstwo scenariusza i organizacja koncertu należały do Izabeli Starzec-Kosowskiej i Marii Zawartko, które zaprosiły ciekawych wykonawców. Wystąpiły: Karina Skrzeszewska, która wykonała m.in. partię „Łucji z Lamermoor” Gaetano Donizettiego. Elżbieta Kosecka, zaprezentowała m.in. pieśń „Ciche, jasne, złote dnie” Mieczysława Karłowicza. Podobał się Jarosław Zawartko z wykonaniem piosenki Tewje Mleczarza „Gdybym był bogaty” z musicalu „Skrzypek na dachu”.

    Również uznanie zyskał duet Marii i Jarosława Zawartków z „Księżniczki czardasza”. Koncert prowadził Henryk Teichert współpracownik Felicjii Jagodzińskiej, artysta Operetki Wrocławskiej . Publiczność często nagradzała oklaskami wykonawców.Oznacza to potrzebę organizowania takich koncertów.

tom

 

koncert w spóldzielni

Śpiewa Karolina Strzeszewska