Kolęda u seniorów

W ciepłej atmosferze odbyło się opłatkowe spotkanie popowickich seniorów. Przybyli na to spotkanie, wspólnie śpiewali kolędy, podzielili się opłatkiem i składali sobie serdeczne życzenia.

W siedzibie Koła nr 2 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów na Popowicach, przy ul. Starogranicznej 28, 15 grudnia br. spotkali się seniorzy, aby świętować zbliżające się Boże Narodzenie. Spotkanie to miało tym razem inny charakter. Jaki? Już na początku objaśnił to Andrzej Wystygło, szef muzyczny kabaretu „Mimoza”: „Kabaret Mimoza skłonił się do propozycji Zarządu Koła nr 2, żeby spotkać się z państwem na spotkaniu opłatkowym. My przygotowaliśmy pięć kolęd z podkładami muzycznymi.”

Po przełamaniu się opłatkiem, złożeniu sobie życzeń i wspólnym odśpiewaniu pierwszej kolędy ”Wśród nocnej ciszy”, Andrzej Wystygło opowiedział o magii Świąt Bożego Narodzenia. Potem popłynęły strofy następnych kolęd: „Bóg się rodzi”, „Lulajże Jezuniu”, „Dzisiaj w Betlejem”, a także znana nie tylko w Polsce kolęda „Cicha noc, święta noc”.

W trakcie spotkania przewodniczący Koła nr 2 PZERiI, Leszek Zakosztowicz przedstawił inicjatywy Koła, m.in. planowane pożegnanie roku, a także propozycję przekazaną do Rady Nadzorczej SMLW „Popowice”, aby 14 listopada – obchodzony jako ogólnopolski Dzień Seniora – był też świętem seniorów na Popowicach. Na zakończenie solo kolędę zaśpiewała Wiesia Grzywacz.

Spotkanie odbyło się w nowej, jasnej i przestronnej, a przede wszystkim funkcjonalnej siedzibie Koła nr 2 PZERiI.  Decyzja Zarządu SMLW „Popowice”, o przeniesieniu siedziby koła do tych pomieszczeń, była ze wszech miar słuszna, bowiem seniorzy mogą w normalnych warunkach spotkać się i organizować imprezy, przewidziane w planie pracy koła. Dziwić może nieobecność członków Rady Nadzorczej i Rad Zespołów Nieruchomości. na tym ważnym dla seniorów spotkaniu. Wszak organy samorządowe to przedstawiciele członków spółdzielni. Na tym spotkaniu nie powinno ich zabraknąć.

tom