Festynu czas

Po raz kolejny mieszkańcy Popowic, będą mogli wziąć udział w Festynie Rodzinnym U Oblatów. Ta impreza wpisała się już w krajobraz kulturalny osiedla.

To już siódma edycja tej znanej i lubianej imprezy. VII Festyn Rodzinny „U Oblatów”, odbędzie się 28 maja 2022 roku w godzinach 11.00 – 17.00 na terenie przed popowicką świątynią. Organizatorzy – Wrocławskie Stowarzyszenie Wychowawców i Parafia NMP Królowej Pokoju – będą w tym roku wspierać mieszkańca Popowic Pawła, po operacji glejaka. Już trwa zbiórka, którą każdy może wesprzeć: https://www.siepomaga.pl/pawel-szymczak

Na festynie będzie moc atrakcji, zarówno dla dzieci i dla dorosłych. Dzieciom przypadnie zapewne do gustu kącik malucha (malowanie twarzy, zajęcia artystyczne itp.), dmuchańce, wspinaczka po skrzynkach, piłkarzyki i trampolina. Przybyli na festyn będą mogli liczyć m.in. na pokaz służb mundurowych (poniżej zdj. z 2018 r.), konkurs loteryjny wraz z finałowym losowaniem nagród, znakowanie rowerów przez policję, występy i pokazy artystyczne wraz z finałowym występem muzycznym.

Na festynie będą też aktywne popowickie grupy i organizacje: Fauna i Flora Popowic, Piękne Popowice Radni z Popowic, Popowice online. W specjalnym namiocie będą one m.in. promować projekty do WBO 2022, promować i zbierać podpisy pod zazielenieniem miejskiego terenu przy Rysiej/Wejherowskiej, w ramach Funduszu Osiedlowego.

Organizatorzy proszą o to, by nie parkować samochodów w dniu festynu na parkingach przed głównym wejściem do kościoła od 08:00 do ok: 17:00. Fanty gadżety, ufundowane nagrody na konkursy festynowe i konkurs loteryjny, przynosić można do księgarni „Lew Judy” lub do biura parafialnego w godzinach urzędowania.

Tegoroczny festyn dostarczy dzieciom, jak i dorosłym wielu emocji. Jednak przede wszystkim przyniesie wsparcie mieszkańcowi Popowic. Dlatego będąc na festynie, nie zapomnijmy o nim…

tom