Rodzinnie i pokoleniowo

Po raz siódmy mieszkańcy Popowic mogli wziąć udział w Festynie Rodzinnym U Oblatów. Nie przeszkodziła kapryśna pogoda i porywisty wiatr.

Festyn Rodzinny „U Oblatów”, organizują wspólnie – Wrocławskie Stowarzyszenie Wychowawców i Parafia NMP Królowej Pokoju. W 2020 i 2021 roku – ze względów pandemicznych – festyn nie był organizowany. Tegoroczny odbył się 28 maja br. przed popowicką świątynią. Organizatorzy wspierali mieszkańca Popowic Pawła, po operacji glejaka. Wciąż trwa zbiórka, którą każdy może wesprzeć: https://www.siepomaga.pl/pawel-szymczak . Paweł pojawił się na festynie (na zdj. po prawej, ze Sławkiem Ślepakiem z Popowice online). Wszystkim, którzy wsparli Pawła z całego serca dziękuje on, także za naszym pośrednictwem.

Na festynie było wiele atrakcji dla dzieci i dla dorosłych. Dzieci odwiedzały kącik malucha, wspinały się na skrzynkach, dużym powodzeniem cieszyły się dmuchańce. Na festynie pojawiły się też służby mundurowe, m.in.: Straż Więzienna z łagodnym psem (na zdjęciu), Straż Miejska, Wodna Służba Ratownicza. Dominowały też występy artystyczne tuż przed kościołem. Dopisała tez festynowa gastronomia – kiełbaski, ciasta i wiele innych potraw.

Przybyli na festyn mogli zapoznać się z działalnością osiedlowych grup – Fauna i Flora Popowic, Popowice online, Moje Popo. Popowice online z Fauną i Florą Popowic promowały projekty do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2022, zbierały podpisy pod projektem zazielenia miejskiego terenu przy Rysiej /Wejherowskiej, w ramach Funduszu Osiedlowego.

Mimo podającego chwilami deszczu i porywistego wiatru, mieszkańcy Popowic odwiedzili tłumnie Festyn Rodzinny U Oblatów, który traktują jako doroczne spotkanie, także w sąsiedzkim gronie. Wyrazy uznania należą się organizatorom, sponsorom i partnerom, za wparcie organizacyjne i rzeczowe. Wszak jest to wszystko dla mieszkańców. A jak wiadomo, dobro wraca…

tom