Parkuj z głową!

Mieszkańcy Popowic zgłaszają do SMLW „Popowice” problemy, które im doskwierają. Jednym z takich problemów jest nielegalne parkowanie aut na trawnikach.

Członek SMLW Popowice, a także przedstawiciele profilów na FB – Popowice Online, Osiedle Popowice Wrocław, Stowarzyszenia Moje Popo, Fauna i Flora Popowic, a także Piękne Popowice-Radni z Popowic (czyli radni Rady Osiedla Pilczyce-Kozanów- Popowice), sygnowali pismo do SMLW „Popowice”. Wskazali w nim problem nielegalnego parkowania aut na trawniku przy ul. Zajęczej.

Jak czytamy w piśmie: ”W ostatnim czasie problem pojawił się kilkukrotnie. Teren ten był kiedyś zabezpieczony betonową donicą ale na ten moment znajduje się ona w niewłaściwym miejscu i jest ich po prostu za mała liczba. Jedna donica nie zda egzaminu. Mieszkańcy są za tym aby zabezpieczać istniejące tereny zielone, jednakże nie tradycyjnymi słupkami które w ich odczuciu szpecą okolice. W rozmowach w mediach społecznościowych wynika, że najlepszą metodą są betonowe donice które spełniają swoją role w zabezpieczeniu terenu zielonego a jednocześnie mogą upiększać okolice gdy zostaną w nich zasadzone np. kwiaty”.

Mimo braku odpowiedzi zwrotnej na pismo ze strony spółdzielni, nastąpiły działania w realu: betonowa donica, która stała w głębi została przesunięta na brzeg trawnika. Posadzonych zostało także pięć choinek . Uniemożliwi to kierowcom parkowanie na trawniku. Jak widać , wspólne działania przyniosły rezultat.

tom

 

One thought on “Parkuj z głową!

  1. Może spółdzielnia zadba żeby było gdzie parkować to ludzie nie będą kombinować.

Comments are closed.