Z popowickiej łąki

Ważną rolę roślinności w mieście, ma przypomnieć mieszkańcom Popowic proekologiczny projekt – „Kwiaty, pszczoły i biedronki z popowickiej łąki”.

• Ewelina Kozłowska, otrzymała na ten projekt dofinansowanie z
„Mikrograntów”
• Uczestnicy projektu będą mogli wziąć udział trzech wydarzeniach.

Mieszkanka Popowic i działaczka społeczna, Ewelina Kozłowska, złożyła w ramach „Mikrograntów” projekt „Kwiaty, pszczoły i biedronki z popowickiej łąki”. Otrzymał on dofinansowanie z tego źródła. Przypomnijmy, że „Mikrogranty” to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych. Takich, które realizują mieszkanki i mieszkańcy Wrocławia, we współpracy ze Strefą Kultury Wrocław oraz Fundacją Umbrella.

Projekt ten jest proekologiczną akcja, która ma na celu edukację, aktywizację i integrację sąsiadów na Popowicach. Jak twierdzi Ewelina Kozłowska „W ramach tego projektu chcemy uświadomić mieszkańcom, jak ważną rolę w środowisku miejskim pełni roślinność, kwiaty, łąki i zamieszkujące je owady”.

Uczestnicy projektu będą mogli wziąć udział w trzech wydarzeniach. I tak:
26 września kilkuosobowe grupy będą siać łąki i sadzić kwiaty na osiedlu, w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Następnie 3 października, podczas warsztatów z pomocą instruktora, będą robić domki dla owadów, które w przyszłości zamieszkają utworzone rabatki i obsiane łąki. Po skończonych pracach, twórcy owadzich domków umieszczą je w pobliżu wzrastających łąk.

Ostatnie wydarzenie realizowane będzie 10 października. Będzie miało ono charakter warsztatów, w trakcie których uczestnicy wykonają tabliczki informujące o zrealizowanym projekcie. Zostaną one umieszczone na łączkach obok owadzich domków. Wymienione na nich będą korzyści z łąk i bytujących owadów. Relacje z tych wydarzeń będzie można śledzić na portalach społecznościowych. My również będziemy na naszym portalu relacjonować te wydarzenia.

tom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *