Z popowickiej łąki

Ważną rolę roślinności w mieście, ma przypomnieć mieszkańcom Popowic proekologiczny projekt – „Kwiaty, pszczoły i biedronki z popowickiej łąki”.

• Ewelina Kozłowska, otrzymała na ten projekt dofinansowanie z
„Mikrograntów”
• Uczestnicy projektu będą mogli wziąć udział trzech wydarzeniach.

Mieszkanka Popowic i działaczka społeczna, Ewelina Kozłowska, złożyła w ramach „Mikrograntów” projekt „Kwiaty, pszczoły i biedronki z popowickiej łąki”. Otrzymał on dofinansowanie z tego źródła. Przypomnijmy, że „Mikrogranty” to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych. Takich, które realizują mieszkanki i mieszkańcy Wrocławia, we współpracy ze Strefą Kultury Wrocław oraz Fundacją Umbrella.

Projekt ten jest proekologiczną akcja, która ma na celu edukację, aktywizację i integrację sąsiadów na Popowicach. Jak twierdzi Ewelina Kozłowska „W ramach tego projektu chcemy uświadomić mieszkańcom, jak ważną rolę w środowisku miejskim pełni roślinność, kwiaty, łąki i zamieszkujące je owady”.

Uczestnicy projektu będą mogli wziąć udział w trzech wydarzeniach. I tak:
26 września kilkuosobowe grupy będą siać łąki i sadzić kwiaty na osiedlu, w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Następnie 3 października, podczas warsztatów z pomocą instruktora, będą robić domki dla owadów, które w przyszłości zamieszkają utworzone rabatki i obsiane łąki. Po skończonych pracach, twórcy owadzich domków umieszczą je w pobliżu wzrastających łąk.

Ostatnie wydarzenie realizowane będzie 10 października. Będzie miało ono charakter warsztatów, w trakcie których uczestnicy wykonają tabliczki informujące o zrealizowanym projekcie. Zostaną one umieszczone na łączkach obok owadzich domków. Wymienione na nich będą korzyści z łąk i bytujących owadów. Relacje z tych wydarzeń będzie można śledzić na portalach społecznościowych. My również będziemy na naszym portalu relacjonować te wydarzenia.

tom